Jump to content

poslodavc odbija uplatiti plaću


anonimno

Preporučene objave

Prije otkaza u firmi koristila sam kraće vrijeme bolovanje koje bi po svim zakonima trebalo ići na teret poslodavca.Na moj upit zašto mi nije isplatio novce on mi je jasno dao do znanja da to neće ni učiniti.Doznake sam uredno predala knjigovođi.Znaći ipak postoje opipljivi dokazi da mi stvarno treb ate novce isplatiti.Zanima me ako mu knjigovođa uredno vodi sve papire da li se tu može vidjeti da li su mi novci isplaćeni ili ne?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za bolovanje do 42 dana placu isplacuje poslodavac. Placa se isplacuje ili Vama na ruke, ili na tekuci, ili na stednu knjizicu prema tome biste morali znati da li Vam je isplacena ili ne.

 

Ako novac niste primili, trebali ste dobiti isplatne liste koje bi Vam mogle posluziti kao vjerodostojna isprava u daljnjem postupku.

 

Ako nemate niti to, tada imate sve osnove za odlazak na nadleznu inspekciju rada. Objasnite im cijelu situaciju te ce vas dalje oni uputiti u postupak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija