Jump to content

Iskorištavanje maloljetnika


gotovina

Preporučene objave

Preko Natječaja, nakon intervjua i obavljene obuke maloljetna osoba 17,5 godina primljena je na posao prodavača u Kozmo d.O.o. .(usmenim putem je rečeno 100% posao za stalno nakon 2ugovora po 2 mjeseca, i 2 ugovora od 6 mjeseci).Radi maloljetnosti na njihov prijedlog je bolje da radi sada dva mjeseca preko učeničkog doma a 01.09.ove godine će prijeći raditi preko radne knjižice. Cura je naravno pristala i počela raditi 02. kolovoza.Na obuci je prošla, nakon čega je radila i nekad do 14 sati dnevno do otvorenja nove poslovnice.Tjedan dana prije kraja kolovoza samo su joj rekli da će raditi samo do 01.09 jer da je veliki trošak za firmu.Nakon izjave: "kada sam radila 14 sati nisam bila maloljetna i nisam bila trošak " rečeno je od voditelja poslovnice "Pa tko te je tjerao, i mi smo svi radili!!!!" Nakon toga uslijedile su i uvrede za mene kao majku i nju kao djeteta. Kome da se obratim da ih prijavim za iskorištavanje maloljetnika. Sa satima za isplatu isto nešto nije u redu.Putne troškove za odlazak u drugi grad na obuku i od toga ništa. Osoba koja nije prošla na intervjuu, nije bila na obuci , nije bila na punjenju polica mimo natječaja je primljena naknadno i ostala. Ima li tu nekih argumenata da ih prijavim inspekciji rada???? Molim nekoga za odgovor, da napokon mogu mirno zaspati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija