Jump to content

neisporučivanje plačene robe


johostimac

Preporučene objave

poštovanje,molim vas da mi pomognete kako bih povratio svoj novac,radi se o tome da sam prije godinu dana upatio novce na racun jedne firme po predracunu koji su mi poslali da bi mi narucili neke djelove,do dana danasnjeg nisam dobio ni novac ni djelove iako mi je gospodja koja tamo radi rekla prvo da ce mi isporuciti djelove a nakon nekih 4 do 5 mjeseci kad m je vec bilo dosta čekanja rekla je da ce vratiti novce jer oni to nisu vise mogli nabaviti,obratio sam se državnom inspektoratu koji je podni optuzni prijedlog i sve je to zavrsilo na sudu,sad kad je to sve zavrsilo ispostavilo se od mojih novaca nista jer inapektorica navodno nema ovlasti da u optuznom prijedlogu napise da ja trazim povrat sredstava,kome da se obratim i sta mogu napraviti? unaprijed se zahvaljujem na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

inspektori rješavaju zakonom određene zadatke .

utjerivanje duga nije jedan od njihovih zadataka.

 

pismeno (preporučenoi s povratnicom) pošalji dužniku zahtijev za povrat uplaćenih sredstava.

ako dužnik u primjerenom roku ne vrati sredstva (2-3 mjeseca) podnijeti tužbu za povrat sredstava.

uvećano za troškove i zakonske zatezne kamate.

zastara je tri godine

moguće i pet (stjecanje bez osnove) ali je bolje ne upuštati se u rizik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija