Jump to content

Da li me majka može izbaciti iz kuće?


dara068

Preporučene objave

Poštovani, u vrlo sam kompliciranoj situaciji. Strana sam državljanka u RH (srpkinja), udana sam za hrvatskog državljanina i živimo u kući moje majke. Do sukoba je došlo jer majka i otac žele da, kad oni po ljeti dođu ovdje, ja iselim u garsonjeru u okviru iste kuće što meni nikako ne odgovara. Ono što me sada zanima, pošto su se odnosi jako zaoštrili, može li majka izbaciti iz kuće i kako ? Da li ja imam neka prava na kuću u kojoj živim već 4 godine, a sa suprugom nešto manje od godinu dana?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iskreno, ne znam odgovor, ali mislim da i nećete dobiti valjani odgovor dok ne dodate ponešto ovom opisu. Prvo, niste napisali što o tome misli i što čini vaš suprug (što ujedno nameće pitanje jeste li u službenom, zakonski sklopljenom braku bez obzira na to što ste napisali da li ste udani), a drugo - kojim ste pravnim temeljem uopće u toj kući, čija je ona vlasništvo itd.

 

Nije nevažno ni to da li imate službeno odobreno boravište odnosno prebivalište u RH. Ako to nije slučaj, majka vašeg supruga i ne mora osobno poduzeti ništa. Dovoljno je da se obrati MUP-u, pa da vam zakomplicira život.

 

Možda vam nakon ovih dopunskih objašnjenja odgovori netko tko se u takve probleme bolje razumije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Očito moram bolje objasniti. Živimo u kući MOJE majke, ne suprugove. Da, zakonski je sklopljen brak i da, imam privremeni boravak. Kuća je vlasništvo moje majke.U kući sam do sada boravila tako što je moja majka to odobravala, ali sada kada mi želimo neke promjene, dolazi do sukoba pa me zanima imam li neka prava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

udala si se

zakonski roditelji nemaju obvezu brige i skrbi .

majka je vlasnik kuće i može ti poslati dopis sa zahtjevom sklapanju ugovora o najmu .

dužna si plaćati najam ako to zatraži ili traži drugi smeštaj.

bez odobrenja vlasnika

na nekretnini nesmijete izvoditi nikakve radove ,koji ne spadaju u redovito održavanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija