Jump to content

ptsp mirovina


ĆAMIN

Preporučene objave

civilni sam invalid domovinskog rata 50% uslijed ranjavnja od mine, amputacija lijevog kažiprsta uz eksplozivne ozljede obje natkoljenice, zaposlena na poslovima zapisničara na sudu, 51.g. života, prvi put se javljam psihijatru 2000.g. gdje mi je konstatirana dijagnoza ptsp F-41., ponovno se javljam kod psihijatra tek 2012.g. u 5. mjesecu dana 03. 09. 12.g. mi dr. otvara bolovanje sa istom dijagnozom F-42.2. zbog pogoršanja (radno nesposobna), imam status hrvatskog branitelja od 19.08.1993. g. do 30.06.1996.g. s tim da imam 6 mjeseci borbenog učešća, molim savjet dali mogu ostvariti ikakvu mirovinu, odnosno koja šifra je potrebna da me komisija ne vrati na posao. Hvala,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

civilni sam invalid domovinskog rata 50% uslijed ranjavnja od mine, amputacija lijevog kažiprsta uz eksplozivne ozljede obje natkoljenice, zaposlena na poslovima zapisničara na sudu, 51.g. života, prvi put se javljam psihijatru 2000.g. gdje mi je konstatirana dijagnoza ptsp F-41., ponovno se javljam kod psihijatra tek 2012.g. u 5. mjesecu dana 03. 09. 12.g. mi dr. otvara bolovanje sa istom dijagnozom F-42.2. zbog pogoršanja (radno nesposobna), imam status hrvatskog branitelja od 19.08.1993. g. do 30.06.1996.g. s tim da imam 6 mjeseci borbenog učešća, molim savjet dali mogu ostvariti ikakvu mirovinu, odnosno koja šifra je potrebna da me komisija ne vrati na posao. Hvala,

 

Možda bi i mogli ostvariti pravo na invalidsku mirovinu ali civilnu jer ste civilni invalid DR-a, nemate status HRVI-a. Trebali bi otići na komisiju kod vještaka HZMO-a kako bi vam on odredio da li ste ili niste više radno sposobni. Prije toga trebate razgovarati sa svojim liječnikom OP da vam pripremi svu potrebnu medicinsku dokumentaciju koja vam treba za vještačenje. Također pripremite i potvrde koje vas povezuju sa učeščem u DR, od potvrde o statusu HR branitelja do ostalih potvrda koje imate - bilo bi dobro da pribavite i ratni put za tih 6 mjeseci borbenog učešća koje spominjete -- te sve zajedno s medicinskom dokumetacijom predajte u područni ured HZMO-a gdje čete iči na vještačenje preostale radne sposobnosti.

Nemojte misliti da ćete ostvariti pravo na mirovinu jer to što imate određeni postotak invalidnosti vještak može smatrati da ste ipak radno sposobni , a može vas proglasiti i radno nesposobnim-znači na vještačenju se odlučuje o mirovini i sve je moguče ali uvijek se nadajte onome gorem tj. da če vaš zahtjev biti odbijen ali ipak ne gubite nadu.

Bilo bi dobro da imate što više "svježe"-novije medicinske dokumetacije vezane uz bolesti zbog kojih bi išli na procjenu radne sposobnosti. S obzirom na dijagnozu F 42.2 bilo bi dobro da obavite i psihološko testiranje.

Što se tiče bolovanja isto je potrebno da imate što više medicinske dokumetacije i to novije a vezane uz bolesti zbog kojih ste na bolovanju ( to bi znčilo dokumetaciju ne stariju od 2 do 6 mjeseci ).

Znači sve i mirovina i bolovanje zavisi o medicinskoj dokumentaciji koju posjedujete !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno hvala, pristala bih ja i na civilinu mirovinu, samo što poslodavac vrši prijavom pritisak na mene da se vratim na posao, možete li me savjetovati u tom smislu kako da održim što duže bolovanje jer zbog navedene invalidnosti imam sve većih poteškoća u obavljanju radnih obveza, što se odražava i na moje psihičko stanje, /teške glavobolje/ jer sam shvatila da bih u tom slučaju imala više šansi u konačnoj ocjeni radne sposobnosti/nesposobnosti za mirovinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno hvala, pristala bih ja i na civilinu mirovinu, samo što poslodavac vrši prijavom pritisak na mene da se vratim na posao, možete li me savjetovati u tom smislu kako da održim što duže bolovanje jer zbog navedene invalidnosti imam sve većih poteškoća u obavljanju radnih obveza, što se odražava i na moje psihičko stanje, /teške glavobolje/ jer sam shvatila da bih u tom slučaju imala više šansi u konačnoj ocjeni radne sposobnosti/nesposobnosti za mirovinu.

Što češći odlasci kod specijaliste ( psihijatra ) na kontrole, najbolje bi bilo da odete u dnevnu bolnicu ili da budete liječeni na odjelu psihijatrije ( ležanje u bolnici ) i uz to da napravite svakako i psihološko testiranje. U nalazima od specijalita bi trebalo biti vidljivo vaše zdravstveno stanje u mislu pogoršanja.

Dok ste na bolovanju ne možete dobiti otkaz !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

civilni sam invalid domovinskog rata 50% uslijed ranjavnja od mine, amputacija lijevog kažiprsta uz eksplozivne ozljede obje natkoljenice, zaposlena na poslovima zapisničara na sudu, 51.g. života, prvi put se javljam psihijatru 2000.g. gdje mi je konstatirana dijagnoza ptsp F-41., ponovno se javljam kod psihijatra tek 2012.g. u 5. mjesecu dana 03. 09. 12.g. mi dr. otvara bolovanje sa istom dijagnozom F-42.2. zbog pogoršanja (radno nesposobna), imam status hrvatskog branitelja od 19.08.1993. g. do 30.06.1996.g. s tim da imam 6 mjeseci borbenog učešća, molim savjet dali mogu ostvariti ikakvu mirovinu, odnosno koja šifra je potrebna da me komisija ne vrati na posao. Hvala,

 

f-41 i f 42 nisu diijagnoze ptsp-a, ne znam tko vam daje dijagnozu, ali ako smatrate da bolujete od ptsp-a, psihijatar vam je promašio dijagnozu, ili možda nije:

 

F41 Ostali anksiozni poremećaji

F41.0 Panični poremećaj (epizodna paroksizmalna anksioznost)

F41.1 Opći anksiozni poremećaj

F41.2 Miješana anksioznost i depresivni poremećaj

F41.3 Ostali miješani anksiozni poremećaji

F41.8 Ostali označeni anksiozni poremećaji

F41.9 Anksiozni poremećaj, nespecificiran

F42 Opsesivno-kompulzivni poremećaj

F42.0 Pretežno prisilne (opsesivne) misli ili ruminacije

F42.1 Pretežno prisilne (kompulzivne) radnje (opsesivni rituali)

F42.2 Miješane prisilne misli i radnje

F42.8 Ostali opsesivno-kompulzivni poremećaji

F42.9 Opsesivno-kompulzivni poremećaj, nespecificiran

 

ako mislite izaći na komisiju sa ovim šiframa, onda će vas sigurno vratiti na posao,

ako smatrate da imate ptsp, onda bi vam vaš odabrani psihijatar trebao dijagnosticirati šifru F43.1 (PTSP)

 

F43 Reakcije na teški stres i poremećaji prilagodbe

F43.0 Akutna reakcija na stres

F43.1 Posttraumatski stresni poremećaj

F43.2 Poremećaji prilagodbe

F43.8 Ostale reakcije na teški stres

F43.9 Reakcija na teški stres, nespecificirana

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija