Jump to content

Nepropisno parkiranje


Mrky100

Preporučene objave

Dana 07.09.2012 dobio sam uplatnicu na 500 kn zbog počinjenja prekršaja nepropisnog parkiranja u Rijeci, istina je kriv sam jer stvarno postoji znak da se nesmije parkirati. Činjenica je da tamo ljudi svakodnevno parkiraju jer zgrade tamo nemaju parkirnih mjesta, ja sam tamo parkirao jer se selim u novi stan (student) te do najbližeg parkirališta ima nekih 1km pa mi se nije dali nosit 1km sve moguće stvari, a morao bi ić više puta, auto sam ostavio preko noći i ujutro sam našao kaznu.

Pa imam par pitanja, dali imam šanse da napišem zamolbu pa da mi se to oprosti, s obzirom da auto nije smetalo odvijanju prometa, student sam, i bio sam tamo parkiran samo zbog selidbe jer nisam imao di drugdje?

Dali tu zamolbu moram slat prometnoj policiji ili čekat da mi dođe obvezni prekršajni nalog pa slat sudu?

Te kakve su mi uopće šanse da prođem bez plaćanja?

 

Napomena: Prije 2 godine sam dobio kaznu zbog prebrze vožnje (+16kmh), pa ne znam dali mogu u zamolbi spominjat da nisam prije kažnjavan.

 

Sutra mi je zadnji dan za platit pa se nadam da ima koja dobra dusa koja ce mi do onda pomoći. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne mogu vam točno reći šta sam dobio jer sam u Rijeci, a papiri zbog prekršaja prebrze vožnje su mi u Istri, znam samo da sam morao platiti 1000kn koje sam i platio, ja nisam pravnik pa ne znam koje podatke vam još moram dati, ako nisam nešto napisao kazite mi i napisat cu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovako dobio sam uplatnicu od 500,00 kn i papir na kome piše " Obavijest o počinjenom prekršaju broj 050373108310"

Dana 7.9.2012 u 9:02 zatečeno je vozilo PU - xxx-xx Parkirano u Rijeci na ulici V.Š.Paje širola kraj kućnog broja 2 parkirano suprotno znaku "Zabrana zaustavljanja i parkiranja", čime je počinjen prekršaj iz članka 12. stavak 4, kažnjiv po članku 12. članak 8 ZSPC-a

 

Što je kažnjivo novčanom kaznom od 500 kn

 

Ukoliko novčanu kaznu ščatite u roku od 3 dana priloženim nalogom za plaćanje, temeljem članka 245. stavak 4. Prekršajnog zakona , protiv vas se neće voditi prekršajni postupak, izrečena kazna se ne unosi u prekršajnu evidenciju a počinitelj prekršaja se ne smatra osobom osuđenom za prekršaj.

 

Ako u roku od 3 dana ne platite novčanu kaznu protiv Vas biti će izdan Obavezni prekršajni nalog.

 

Ovo je sve što mi je pisalo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bravo.

 

Dakle, prometni redar je zatekao nepropisno parkirani osobni automobil, ali ne i osobu koja je izvršila protupravnu radnju.

 

Ukoliko se plati novčana kazna i napiše bilo koje ime makar i nepostojeće, proračun grada Rijeke će biti bogatiji za 500 kuna.

 

Ukoliko se ta uplatnica ne plati prometno redarstvo će od policije zatražiti i dobiti podatke o vlasniku vozila, kojemu će poslati zahtjev da dade vjerodostojan dokaz o osobi koja je te zgode upravljala vozilom. Ukoliko se ne da vjerodostojan dokaz onda proračun grada Rijeke može biti bogatiji za iznos kazne od 2.000 do 5.000 kuna.

 

Ukoliko vlasnik vozila da vjerodostojan dokaz, tek tada kreće onaj prekršajni postupak zbog nepropisnog parkiranja.

 

Prometna policija sa svim ovim nema nikakve veze.

 

Vas zanima postoji li mogućnost da se kazna ne plati uopće, da postoji, to je zasebna i vrlo opširna tema oko koje smo više puta lomili koplja, pošto vam tih 500 kuna predstavlja problem, naravno da vam je isplativije prosurfati po starim temama ovog foruma oko vjerodostojnog dokaza o osobi koja je upravljala vozilom, a najčešće se taj zahtjev postavlja nakon nepropisne brzine, dakle opet nakon uočenog prometnog prekršaja za kojeg nije neposredno utvrđen identitet počinitelja.

 

Vremena imate ukupno 4 godine od pokretanja prekršajnog postupka, kamata nema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala vam na odgovoru.

 

Imam još jedno direktno pitanje, zanima me vaše mišljenje.

 

Ja sam mislio pisat zamolbu da mi se oprosti prekršaj ( nisam bio kažnjavan zadnjih 12 mjeseci, parkirao sam samo radi selidbe, student), naveo bi neke olakotne okolnosti, po vašem mišljenju, iskustvu dali bi to moglo rezultirat uspjehom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prigovor se može pisati isključivo na prekršajni nalog, a njega još nema.

 

Prigovor se predaje tijelu koje je izdalo prekršajni nalog, a o njemu odlučuje sud koji će izvršiti uvid u prekršajnu evidenciju.

 

Sud ima ovlast zbog počinjenja tog prekršaja okrivljenika kazniti opomenom, ali da li će sudac kojemu se dodjeli taj predmet to napraviti ili će potvrditi kaznu uvećanu još za trošak prekršajnog postupka - ne znam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prometna policija nema veze s tim nego prometno redarstvo koje je upravno tijelo Grada Rijeke.

 

Prometni redari nemaju ovlast izdavati upozorenja iako to često čine i takvom radnjom zloupotrebljavaju položaj i ovlast, samo je pitanje dana kada će se netko odvažiti sastaviti kaznenu prijavu.

 

Zadatak prometnih redarstava općenito je osim regulacije i nadzora prometa da i pune općinske odnosno gradske proračune, a za njih je ona kazna od 2.000 kuna "bingo", te se upravo zato njihovi službenici skrivaju i naknadno obavijesti stavljaju pod brisače.

 

Logika kaže - ne, ali ako ih se podmiti sistemskom korupcijom (čitaj: ako imaš vezu) sve se može.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija