Jump to content

žalba na rješenje


DARKO_KUŠEC

Preporučene objave

Poštovanje,

 

3.6. 2011 godine imao sam prometnu nezgodu u kojoj sam priznao krivicu policiji koja je bila na očevidu. Nakon izvršenja tog očevida policija je ustanovila da nema nastale štete na vozilu u koje sam ja vjerojatno udario. Kažem vjerojatno jer taj kontakt moga vozila sa vozilom ispred mene nisam niti osjetio. Najme stajali smo na semaforu, gledao sam kroz svoj lijevi prozor i odjednom iz vozila ispred mene izašla je dospodična i rekla da sam udario u nju. moguće da sam malo ttpustio nožnu kočnicu i zato sam na licu mjesta priznao krivicu. No da ne duljim, taj kontakt naših vozila bio je toliko slab da nije nastala nikakva šteta na oba vozila kako je utvrdila i policija ali ja sam ipak na kraju priznao krivicu, zbog čega sam bio na licu mjesta kažnjen od strane policije zbog nepridržavanja razmaka. Nedugo zatim zvali su me iz osiguravajuće kuće da dam izjavu, što sam i uradio a tamo su mi rekli da je problem riješen jer nema štete. Međutim godinu i pol nakon toga idem platit obavezno osiguranje, kad tamo mi kažu da sam imao štetu i da je po mojoj polici isplaćena u korist te gospodične s kojom sam imao taj incident. Kada sam ih pitao kako to da je isplaćena šteta, djelatnica osiguranja mi je pokazala slike oštećenog stražnjeg branika vozila oštećene. A slike što je snimila policija, na kojoj je strelicom označeno mjesto kontakta naših vozila, kao nemaju više a također ni policijsko izvješće. Zadnji branik vozila oštećene bio je od ranije oštećen na više mjesta što je policija utvrdila u zapisniku. Međutim u osiguranju su mi pokazali ta oštećenja i na temelju njih isplatili odštetni zahtjev. Molim Vas da mi odgovorite gdje i kako se mogu žaliti s obzirom da mi osiguravajuće društvo nije poslalo nikakav pismeni dopis da je moja polica terećena, dapače rekli su mi da to oni ni ne rade i kakva su moja prava u tom slučaju.

Alkotest je bio negativan.

Unaprijed hvala.

 

Darko Kušec

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Policajci nisu školovani procjenitelji, očito su pogriješili na licu mjesta, naknadnom intervencijom je greška popravljena.

 

Bojim se da sada ne možete više ništa, postoji mogućnost da platite isplaćen iznos osiguravatelju i time izbjegnete gubitak dijela bonusa, ali to se isplati samo ako isplaćen iznos ne prelazi 1/4 cijene godišnje police vašeg motocikla.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gospon Darko je lijepo rekao da policija je "strelicama" na očevidu utvrdila mjesto kontakta, kao i da je u zapisniku lijepo navela da su oštećenja na braniku starijeg porijekla, tako da ne vidim kako su to policajaci pogriješili na mjestu događaja. Očito se radi o namjernoj ili nenamjernoj pogrešci osiguravajuće kuće, gdje su stara oštećenja priznali pod "novim". Inače, ako ste kaznu od policije dobili za nedržanje razmaka, što je moguće obzirom na opis događaja (bez obzira na nepostojanje tragova), policija je dužna uvijek (kada radi očevid ili kada pristupi na mjesto događaja gdje sudionici razmjene podatke) fotografirati vozila, pa mi nije jasno gdje su slike?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Policajci nisu školovani procjenitelji, očito su pogriješili na licu mjesta, naknadnom intervencijom je greška popravljena.

 

Bojim se da sada ne možete više ništa, postoji mogućnost da platite isplaćen iznos osiguravatelju i time izbjegnete gubitak dijela bonusa, ali to se isplati samo ako isplaćen iznos ne prelazi 1/4 cijene godišnje police vašeg motocikla.

 

Hvala na odgovoru.

Jučer sam opet bio u osiguranju, tražio ih da mi tiono pokažu mjesto oštečenja što je njihov procjenitelj naveo. to se nalazi na desnoj strani zadnjeg branika, ogrebotina debljine cca 2mm i duga cca 2 cm. a mjesto kontakta mog auta i njenog je na lijevoj njenoj strani i lijevoj mojoj. Kako to da je oštečenje te naravi nastalo tamo gdje nije bilo dodira. a sve se vidi na fotografijama policije, koje ja nažalost nemam ali nadam se da ču ih danas dobiti, kao i presliku očevida. Te fotografije su mi pokazali u osiguranju prije godinu dana kada su mi rekli da je slučaj s time rješen, i policijski izvještaj, a sada tvrde da ih nisu ni dobili.

Ne bi se gnjavio sa time, ali da nemam veliki osječaj da je tu sve nekako namješteno ,ne znam što da kažem. Ja taj dodir autima nisam niti osjetio, da bi odjednom izašla ta djevojka i rekla kako sam se zaletio u nju. a stajali u koloni pred crvenim semaforom, auti iza mene, auto ispred nje.

Stvarno ne znam, da li nešto tjerat dalje ili 10 dana stiskat zube da to zaboravim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slike i zapisnik sa očevida policije svojim očima sam vidio u osiguravajučem društvu prije godinu dana, kada su me pozvali da napišem izvještaj. sada tvrde da nemaju nikakav zapisnik ni slike od strane policije, a ni izvještaj koji sam tada pisao. od svega imaju samo neki dokument gdje sam ja prekršajno kažnjen, a to je to što me policija kaznila na licu mjesta, dali mi uplatnicu za 500 Kn zbog ne držanja razmaka. na mjestu događaja rekao sm policiji da je možda moj auto krenuo naprijed, jer sam držao nogu na kočnici a ne ručnu. sve se događalo na jako blagoj nizbrdici na raskrižju Zagrebačke avenije i Selske ceste. Bio sam u koloni 3 od semafora. Gledao sam u stranu kroz lijevi prozor i kad sam pogledao ravno, cura izlazi i kaže da sam s zaletio u nju. Ima upaljena sva 4 žmigavca i zadnjim krajem odma do mene. na semaforu je tad bilo zeleno a prvi auto (auto škola još uvijek stoji). Ja sudar nisam osjetio, a zbog te nizbrdice rekao sam policiji da je moguće da sam otpustio nogu sa kočnice pa je uto krenuo naprijed. Ali ni to kretanje nisam primijetio, i zbog toga sam rekao da sam kriv. Cura je zvala policiju i inzistirala da maknemo aute na što ja nisam pristao. i sad mi pokazuju oštečenje na njenoj desnoj strani a kontak je bio na lijevoj, i mojoj i njenoj. Moj auto je tada bio nov, i nikakva ogrebotina na mom braniku i nikakva ogrebotina na njenom tamo gdje su auti bili priljubljeni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja vam preporučam jednu drugu stvar.

 

Bojim se da je došlo do sistemske korupcije unutar samog osiguravajućeg društva.

 

http://www.hanfa.hr/index.php?ID=0&LANG=HR&AKCIJA=22

 

Pošaljite preporučeno pismo na adresu sa gornjeg linka, tražite reviziju predmeta i da vas se pismeno obavjesti o poduzetom, a detaljno navedite sve što se dogodilo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja vam preporučam jednu drugu stvar.

 

Bojim se da je došlo do sistemske korupcije unutar samog osiguravajućeg društva.

 

http://www.hanfa.hr/index.php?ID=0&LANG=HR&AKCIJA=22

 

Pošaljite preporučeno pismo na adresu sa gornjeg linka, tražite reviziju predmeta i da vas se pismeno obavjesti o poduzetom, a detaljno navedite sve što se dogodilo.

 

Puno hvala, oću jer stvarno mi je krivo da nakon više od godinu dana govore drugo a rekli mi da je sve rješeno.

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija