Jump to content

Porodiljni i potpisivanje ugovora o radu u tom periodu

MadonnaZ
 Dijeli

Preporučene objave

Poštovanje!

Lijepo Vas molim za savijet što mi je činiti.

Naime, radim u srednjoj strukovnoj školi na neodređeno radno vrijeme i imam pola satnice u nastavi; čovjek koji odlazi u mirovinu u kolovozu 2013.godine radi trenutno na puno radno vrijeme i drži praktičnu nastavu. Nakon njegovog odlaska u mirovinu ja bih trebala i mogla dobiti sve njegove sate praktične nastave i dati svoje sate u nastavi nekome drugome, što meni osobno odgovara, jer dobijam punu plaću na punu satnicu.

No, ono što mene muči je to što suprug i ja planiramo dijete sada; i zanima me, je li moguće da škola samnom dok sam recimo na porodiljnom potpiše novi ugovor o radu na neodređeno puno radno vrijeme ma mjesto gospodina koji odlazi u mirovinu, s tim da se moje radno mjesto,tj moji sati u nastavi ustupe drugoj osobi?

Mora li škola raspisati natječaj nakon odlaska gospodina u mirovinu i mogu li ja na to mjesto biti primljena s obzirom da sam već zaposlenik te škole, na ne određeno ne puno radno vrijeme?

Koja su moja prava u slučaju porodiljnog i dobijanja pune satnice?

Unaprijed se zahvaljujem na savjetima i odgovorima =)

P.S. Možda će nekome ovo zvučati previše brige i preuranjeno razmišljanje o svemu, ali vjerujte mi, danas se nažalost mora razmišljati itekako unaprijed.

Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

Dijeli

• Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

• No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

• Napravi novi...

Važna informacija