Jump to content

Bez pričuve i upravitelja - tko je odgovoran za štetu?


Enigma1337

Preporučene objave

Poštovanje,

 

živim u privatnoj etažiranoj kući. 4 su etaže, svaka ima svog vlasnika. Ja živim u prizemlju. U 2. mjesecu ove godine stanarima iznad mene je pukla kanalizacijska cijev, i meni je natopilo zidove sa otpadnom vodom u dvije sobe. Kako tu kanalizacijsku cijev dijele obe etaže uznad mene, vlasnici tih etaža su popravili tu cijev sa vanjske strane, kroz fasadu. Trebalo im je mjesec dana za to. Meni nisu ništa unutra popravljali. Tako smo se dogovorili kao kompenzaciju za nesto drugo.

Zidovi su se preko ljeta osusili, i taman sam mislio krenut sa sanacijom tih zidova iznutra.

No neki dan su mi se zidovi opet namocili. Padala je kisa dosta jako, pa ne znam da li je od kise, zbog lose odradjenih radova, ili je od njihove cijevi opet.

 

Kakva ja prava tu imam, posto zgrada nema ni pricuve niti upravitelja?

 

Ja tu kanalizacijsku cijev ne koristim, a oni imaju cak dvije koje prolaze kroz moje zidove, da ih ne koristim. Imaju po dva kupatila svaki.

 

Pokusavao sam razgovarati sa njima, ali ne cine se pretjerano zeljni da to rijese. Kako pocinju kise i hladnija vremena, ja jednostavno ne mogu cekati mjesec dana da oni vide sta je i saniraju.

 

Da li ja mogu to sanirati o svom trosku, na nacin da im zatvorim tu kanalizacijsku cijev u mom zidu, i popravim fasadu preko?

 

Ja se nadam da postoji neki takav nacin, da nije jedina opcija sanirati o svom trosku pa ih tuziti, jer to kod nas nema smisla!

 

Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija