Jump to content

Ime obrta?


mikka

Preporučene objave

Pozdrav. primjer:

 

obrt A koristi ime abeceda

obrt B bi htio otvoriti isti obrt pod imenom abe-ceda

 

da li je to moguce?

u istoj su zupaniji. hvala

 

 

Imena obrta se ne provjeravaju kao imena firmi. Tj. u imenu obrta mora stajati i ima vlasnika, te se automatski razlikuju.

 

Znači, "Ime, obrt za usluge vl. Pero Perić" i "Ime, obrt za usluge vl. Ana Anić" je dopušteno, makar Pero i Ana bili prvi susjedi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imena obrta se ne provjeravaju kao imena firmi. Tj. u imenu obrta mora stajati i ima vlasnika, te se automatski razlikuju.

 

Znači, "Ime, obrt za usluge vl. Pero Perić" i "Ime, obrt za usluge vl. Ana Anić" je dopušteno, makar Pero i Ana bili prvi susjedi.

 

Znaci koliko sam skuzio ja ne smijem imati kao naziv obrta neko random ime tipa "tehnika" ?

 

Na prijavi za upis u obrtni registar imam "Naziv obrta"(tvrtka) i ispod toga "Skraceni naziv obrta"(tvrtka), nije mi sad jasno, sta bi trebao imati u nazivu tvrtke ime i prezime a u skracenom nazivu sta?

 

Ili u nazivu treba biti recimo "Netcom" obrt za elektroniku i komunikacije, vl.Pero Peric, a u skracenom samo "Netcom" ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znaci koliko sam skuzio ja ne smijem imati kao naziv obrta neko random ime tipa "tehnika" ?

Možete tko vam brani :)

 

Na prijavi za upis u obrtni registar imam "Naziv obrta"(tvrtka) i ispod toga "Skraceni naziv obrta"(tvrtka), nije mi sad jasno, sta bi trebao imati u nazivu tvrtke ime i prezime a u skracenom nazivu sta?

 

Ili u nazivu treba biti recimo "Netcom" obrt za elektroniku i komunikacije, vl.Pero Peric, a u skracenom samo "Netcom" ?

 

Naziv obrta: naziv obrta, djelatnost obrta, ime i prezime vlasnika, adresa

Kratki naziv: samo naziv obrta

 

U svakodnevnoj upotrebi koristite kratki naziv.

Kod određenih tipova obrta potrebno je istaknuti i skraćeni oblik djelatnosti, npr. T.O. (trgovački obrt) ili U.O. (ugostiteljski obrt).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija