Jump to content

Upomoć-ima li pravde! Ovrha radi kamata


JanaR

Preporučene objave

Poštovani

 

moj porblem je sljedeći.

Imala sam obrt- frizerski salon 2008.god. Nisam poslovala s pozitivnim rezultatom i nisam mogla naplatiti dobavljače i morala sam zatvoriti obrt.

Prodala sam sve što sam imala i podmirila veći dio dugova prema državi. Kao fiziča osoba ne posjedujem apsolutno ništa.

Nemam automobil, i živim u kući od roditelja.

 

Moja priča počinje s jednim dobavljačem koji me je tužio i pokrenuo ovrhu za račun od 7.200,00kn.

Blokirani su mi računi i preko fine su podnijeli zahtijev za naplatom preko mog računa.

 

 

14.1.2011. pokucala mi je policija na vrata zajedno sa ovršiteljem radi popisivanja stvari na adresi na koji živim, jer je taj dobavljač frizerske opreme pokrenuo preko odvjetnika ovrhu, i sud se usuglasio s njime.

Posudila sam novce i platila glavnicu(7.200,00kn + 1450kn troškovi suda) 2.2.2011.

ali za kamate koje su mi obračunali nisam imala. Pisala sam žalbu trgovačkom sudu, jer sam u međuvremenu postala samohrana majka i jedina primanja koja sam imala je socijalna pomoć od 1600kn.

Sud mi je odbio žalbu.

Sada 12.9.2012. su ponovo došli policija i ovršitelj radi kamata koji oni potražuju od mene- koje su 7.100,00kn.-

Na koji način je mogla kamata toliko narasti u 3.god? I dali su računali kamatu i nakon što sam platitla već glavnicu i sudske troškove

Popisali su stvari u kući, koja ja i ne posjedujem već moji roditelji, i prijetili ako ne platim da će u roku od 2. tjedna doći plijeniti stvari.

Pomozite, što da učinim, ovo je gore od progona radi ubojstva osobe

Kako i kome da se žalim?

Što mi je za činiti?!

Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uz prijedlog ovrhe koji ste primili bi trebala biti navedena glavnica, a u nastavku obračunate kamate za svaku godinu dugovanja.

 

Mislim da je zakonska kamata 15%, s tim da se mijenjala, ranije je bila nešto veća.

Prema gruboj računici za razdoblje od 3 godine ta kamata bi trebala biti oko 3250kn.

Moguće je da su tu uračunati i dodatni troškovi (sud, odvjetnik...).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija