Jump to content

Besplatna pravna pomoć od strane sindikata uključuje?


TheAzriell

Preporučene objave

Poštovani,

pozdrav za početak, i imam par pitanja...

naime, zaposlenik sam državne firme, koja baš nije pretjerano marila za određena prava koja su proizlazila iz određenih ugovora, pa sam trenutno (u dogovoru sa sindikalnim predstavnikom) podigao dvije tužbe protiv RH.

prva tužba je nakon niza rasprava nije izašla u moju korist, te sam morao platiti nekih 750 kn sudskih troškova.

druga tužba je po riječima odvjetnika koji me zastupa "100% win-win" , ali pošto se radi o prevelikom iznosu (cca 30000,00 kn + kamate)što bi morali mi isplatiti (država), "interni dogovor suda i države" (unutar županije u kojoj sam podigao tužbu) je da ću najvjerojatnije izgubiti spor, te da ću morati podmiriti troškove postupka od nekoliko tisuća kuna... (spor se vuče oko 3,5 godina).

 

dakle, pitanje, besplatna pravna pomoć (od strane sindikata) trebala bi uključivati što točno? samo trošak odvjetnika ili će oni (a pod oni mislim sindikat) snositi djelomičan trošak sudskih troškova, pošto su oni i razlog mog podizanja tužbe... (sindikalni kaže da oni ne plaćaju ništa, mada drugim pojedincima su plaćeni cjelokupni troškovi sudskih postupaka).

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija