Jump to content

utvrđivanje vrijednosti spora kod vanbračne zajednice i bračne stečevine


zmodri11

Preporučene objave

Odvjetnik od tužiteljice je naveo 1500 000 kn. povečao je vrijednost spora najmanje deset puta po mojoj procjeni. Prvo ročište je bilo utvrđivanje vanbračne zajednice i bračne stečevine, drugo utvrđivanje vanbračne zajednice. To su strašni za mene troškovi koje ne mogu podnijet a tužiteljica se je dogovorila sa svojim odvjetnikom da plača u postotku od dobivenog. E sad mene zanima mogu li ja tražit smanjenje vrijednosti spora, na što da se pozovem i kako ga utvrdit?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zakon o parničnom postupku (članak 40.): "Ako je u slučaju iz stavka 2. ovoga članka tužitelj vrijednost predmeta spora očito suviše visoko ili suviše nisko naznačio, tako da se postavlja pitanje stvarne nadležnosti, sastava suda, vrste postupka, prava na izjavljivanje revizije, ovlaštenja na zastupanje ili prava na naknadu troškova postupka, sud će, po službenoj dužnosti ili na prigovor tuženika, najkasnije na pripremnom ročištu, ili ako ono nije održano, onda na prvom ročištu za glavnu raspravu prije nego što se tuženik upustio u raspravljanje o glavnoj stvari, brzo i na prikladan način provjeriti točnost naznačene vrijednosti te rješenjem protiv kojega nije dopuštena posebna žalba odrediti vrijednost predmeta spora."

Dakle, sud najvjerojatnije neće uzeti u obzir Vaš zahtjev za smanjenjem, jer ste taj zahtjev trebali istaknuti ranije, međutim možete pokušati poslati sudu obrazloženi podnesak u kojem navodite iz kojih razloga smatrate da je vrijednost spora manja - pretpostavljam da su u pitanju nekretnine za koje smatrate da vrijede manje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zakon o parničnom postupku (članak 40.): "Ako je u slučaju iz stavka 2. ovoga članka tužitelj vrijednost predmeta spora očito suviše visoko ili suviše nisko naznačio, tako da se postavlja pitanje stvarne nadležnosti, sastava suda, vrste postupka, prava na izjavljivanje revizije, ovlaštenja na zastupanje ili prava na naknadu troškova postupka, sud će, po službenoj dužnosti ili na prigovor tuženika, najkasnije na pripremnom ročištu, ili ako ono nije održano, onda na prvom ročištu za glavnu raspravu prije nego što se tuženik upustio u raspravljanje o glavnoj stvari, brzo i na prikladan način provjeriti točnost naznačene vrijednosti te rješenjem protiv kojega nije dopuštena posebna žalba odrediti vrijednost predmeta spora."

Dakle, sud najvjerojatnije neće uzeti u obzir Vaš zahtjev za smanjenjem, jer ste taj zahtjev trebali istaknuti ranije, međutim možete pokušati poslati sudu obrazloženi podnesak u kojem navodite iz kojih razloga smatrate da je vrijednost spora manja - pretpostavljam da su u pitanju nekretnine za koje smatrate da vrijede manje.

 

Hvala, zakasnio sam ako je tako. pročitao sam negdje da se postupak može vratiti na početak, nisam shvatio kako ,da li to mogu i što to znači? Da li bi mogao ako se vrati na početak tražit da se utvrdi vrijednost spora?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija