Jump to content

Ovrha nad privatnim vlasništvom obrtnika


zagmat

Preporučene objave

Poštovanje!

Molio bih da mi netko odgovori da li po trenutnom zakonu vlasnik obrta odgovara svojom imovinom (ima jedno 5 nekretnina),ako ima nepodmirenih dugovanja, neisplaćenih plaća,spram svojih radnika.Koliko sam upoznat,obrtničke komore krajem 9.mjeseca,odnosno početkom 10.mjeseca pokušavaju progurati promjenu tog zakona,pa me zanima da li je to tako.Naime vlasnik obrta mi je na ime plaća dužan oko 70 000 kn,pa bih volio znati koji je trenutni zakon o ovrsi nad privatnim vlasništvom obrtnika,te da li trebam podići tužbu prije tog možebitnog novog zakona(ne znam da li je točna informacija o izglasavanju novog zakona).Pitam zato jer radim u ovom obrtu dugi niz godina i želio sam dati vlasniku prostora da se oporavi,a nisam ni želio biti štakor koji napušta tonući brod(iako sam imao jako dobru ponudu za drugi posao).No dug se već poprilično nagomilao,kao i moji dugovi posljedično,a i povjerenje u dogovor o nadoknadi neisplaćenih plaća je splasnulo.Unaprijed Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija