Jump to content

imam li pravo na dio nekretnine pokojne majke ako nije bila uknjižena u vlasništvo


Izigrana65

Preporučene objave

Poštovani,

 

pri ostavinskoj raspravi kod javnog bilježnika moj otac nije prijavio nekretninu koja je bračna stečevina njega i moje pokojne majke. Radi se o kući koju su za vrijeme braka sagradili. Kako ona nije uknjižena kao vlasnik, smatrao je da njezino troje djece nema pravo na nasljedni dio, odnosno da je on jedini vlasnik. Je li u pravu ili djeca imaju pravo na majčinu polovicu nekretnine?

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako je nekretnina bračna stečevina (što treba dokazati)

oba bračna partnera su suvlasnici u omjeru 1/2 i 1/2 bez obzira na čije ime glasi vlasnički list.

kao nasljednici mogli ste na tu činjenicu (da je nekretnine bračna stečevina )ukazati javnom bilježniku

iako je majka bila izvanknjižni suvlasnik nekretnine imate pravo da nasjedni dio.

pritiv oca bi bilo potrebno pokrenuti tužbu za utvrđivanje vlasništva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Hmm... Problem će ovdje biti i sa pravnim tretmanom bračne stečevine, budući je sva imovina stečena u braku zaključno do 30.06.1999. prema Zakonu o braku i porodičnim odnosima, zajednička imovina, u kojoj se suvlasnički udio svakog bračnog druga određuje prema njegovom doprinosu u stjecanju te imovine. Ne stojite baš najbolje u ovom slučaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija