Jump to content

Delozacija iz kuce (sudska)


Andrejj

Preporučene objave

postovanje, bio bih jako zahvalan za jedan savjet

 

dakle radi se o kuci koja se treba staviti na prodaju, vlasnistvo je uredno, sve je transparentno. osim jedne stvari. u kuci na dijelu jedne etaze stanuje obitelj koja je u srodstvu sa vlasnikom, ali nema nikakvo zakonsko pravo na udio u kuci. posto kuca treba na prodaju, oni bi se trebali iseliti i dan im je rok za to.

 

sada nastupa problem, jer oni ne zele ni cuti za iseljenje, za svaki pokusaj kontakta i razgovora zovu policiju i optuzuju da ih se uznemiruje u njihovom? stambenom prostoru, u koji nisu ulozili ni kune, a takodjer ne placaju ni stanarinu ni rezije.

 

znam da ih se po zakonu nasilno ne smije izbaciti, pa bih bio jako zahvalan ad mi ukratko opisete kakav je postupak sudske delozacije, koliko otprilike traje, i moze li se stvar zakomplicirati?

 

znam da ne ide brzo, ali pitam se postoji li drugo rijesenje?

 

unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

korisniku stana uputiti (pismeno ,preporučeni i sa povratnicom ) zahtjev za sklapanje ugovora o najmu.

ako stanari odbiju primiti pismena ili odbiju sklopiti ugovor o najmu

tužbom tražite najam za zadnjih 5 godina (stjecanje bez osnove) uvečano za zakonske zatezne kamate i iseljenje stanara koji stan koristi bez pravne osnove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

molio bih objasnjenje zasto je potreban ugovor o najmu. Vlasnik kuce nije trazio najamninu vec je pruzio smjestaj kao uslugu buduci da se radi o bliskoj rodbini, uz usmeni dogovor o pomaganju sa rezijama i sl (nitko od njih nije bio zaposlen...). No, s vremenom se to pretvorilo u katastrofu i iskoristavanje, niti ista placali, niti se pokusavali zaposliti itd..

 

to je sada manje bitno, kuca ide na prodaju, i nije mi bas jasan taj ugovor o najmu.

mi smo im pokusavali to reci, ali oni su postali nepodnosljivi, zele sabotirati prodaju, jer nemaju gdje, jeli. tj imaju ali ne zele buduci da im nigdje nece biti tako fino.

 

ps, jedan clan te obitelji ima prijavljeno stalno boraviste u kuci, jos od prije nego sto su se uselili.

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija