Jump to content

Prijenos vlasništva nekretnine


Josip85

Preporučene objave

1958 godine moji roditelji su kupili jedan vinograd i određeni dio šume u istoj katastarskoj općini.Ugovori su uredno potpisani i ovjereni.Nikada do sada ta nekretnina nije prenesena u gruntovnici ali niti katastarski.Istu zemlju su naslijedili sin i ostala rodbina te gospođe koja je preminula.Dali vrijedi ugovor iz 1958 godine i hocu li ja moci steci pravo vlasnistva nad tim nekretninama.Ugovor je u mom posjedu.Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovan,ugovor koji posjedujete vrijedi taman da je sklopljen u rimskom dobu,te isti dokazuje da ste u zakonitom posjedu nekretnine,ali niste vlasnik,jer se pravo vlasnistva stjece upisom u zemljisne knjige.Odrzajem na konkretnoj nekretnini preko svojih prednika,protekom tolikih godina koje ste naveli,vec je izvanknjizno steceno vlasnistvo,ali kako sam vec rekao to se mora uknjiziti da bi postali knjizni vlasnik.Kako se uknjizba moze provesti samo protiv upisanih osoba na istoj nekretnini,misljenja sam da bi se trebalo ustati tuzbom na utvrdjenje prava vlasnistva(formalna tuzba)ili pokusati nekim zemljisno knjiznim ispravnim postupkom.Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija