Jump to content

pogoršanje sada da ili ne ?


perojug

Preporučene objave

BOG.pozz svim drgovoljcima,braniteljima.ostalim forumašima a posebno mrljavcu pošto smo osiječani !e sad u mirovini sam od 2008g (prof.20/80).03.05.2010 IZLAZIM NA POGORŠANJE (hrpa dokumentacije,kontrole,dnevne,ležanje,stanje u pogoršanju )Dobivam 40/60opča.pošto je prošlo više od dvije godine a imam ponovo hrpu novih papira kontrola svaka 2 mj.dnevne i opet stanje u pogoršanju zanima me dali se sada (s obzirom na situaciji u državi )isplati izlaziti na pogoršanje :misli: i ono NAJBITNIJE dali netko (nekakva revizija može smanjiti na bilo koji način več stečenu mirovinu odnosno omjer dobiven prije dvije i pol godine,ili nemam šta izgubiti.) normalno drgovoljac ,HRVI 20% trajno, čin .unaaaprijed zahvalan i POZZ :mase2::mase2:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

BOG.pozz svim drgovoljcima,braniteljima.ostalim forumašima a posebno mrljavcu pošto smo osiječani !e sad u mirovini sam od 2008g (prof.20/80).03.05.2010 IZLAZIM NA POGORŠANJE (hrpa dokumentacije,kontrole,dnevne,ležanje,stanje u pogoršanju )Dobivam 40/60opča.pošto je prošlo više od dvije godine a imam ponovo hrpu novih papira kontrola svaka 2 mj.dnevne i opet stanje u pogoršanju zanima me dali se sada (s obzirom na situaciji u državi )isplati izlaziti na pogoršanje :misli: i ono NAJBITNIJE dali netko (nekakva revizija može smanjiti na bilo koji način več stečenu mirovinu odnosno omjer dobiven prije dvije i pol godine,ili nemam šta izgubiti.) normalno drgovoljac ,HRVI 20% trajno, čin .unaaaprijed zahvalan i POZZ :mase2::mase2:

 

Pa izađi na ponovno vještačenje, ionako se na vještačenju najviše konta medicinska dokumentacija ne starija od 6 mjeseci.

Što se tiče stanja u državi, ne bi trealo imati utjecaja na odluku vještaka, mada je sve moguće.

Odeš sada , pa odeš ponovno nakon 6 mj do godine dana. Nema tu ogrničenja koliko puta imaš pravo izlaziti na vještačenje. S obzirom da ti je od zadnjeg vještačenja prošlo 2 godine a u tom vremenu imaš hrpu nove med. dokumetacije o pogoršanju mislim da bi ti to išlo u korist.

 

To da li mogu smanjiti već stečeno , ne vjerujem da mogu osim ako neka nova medicinska dokumetacija ne bi dokazivala suprotno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala kompa ma muči me samo to smanjivanje mislim da sam negje na forumu pročitao da se jednom stečeno pravo nemože osporit ali danas se nitko nevoli igrati sa vatrom !:neznam:pozz.

 

ja sam išao na komisiju HZMO-a, 3 puta.

1. puta ( 2007 god ) kada su me poslali u mirovinu ( prof. 30 % rat - 70 % ostalo ) - nisam još imao status hrvi.

2. puta ( 2008 god ) kada su me odbili kao neosnovano , da nema promjene- imao status hrvi 30 % privreno

3. puta ( 2011 god ) kada su mi iz prof. dali opću 50 % - 50 %-imao status hrvi-a 20 % privremneo, dnans imam rvi 30 % trajno.

 

Eto to je moj primjer. Pa ako sam ti uspio pomoći da se odlučiš...dobro, ako ne opet dobro.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bio na prvostupanjskoj za obnovu postupka i predsjednik komisije otpilio 30%(sad 10.09.)Do sada imao 20%.Kaže to je najviše po papirima koje imate šta mogu dati.Imam 8 bolničkih lječenja, 5 redovno, i 3 sa hitnom.Kaže nemože više od 40% , to je najviše sada, navodno prije je moglo i više.Nisam se ništa bunio već slagao ramenima i rekao hvala.Sad ću vidit hoće li drugisupanj to potvrditi ili odbiti. Eto toliko da znaš.Nemaš što izgubiti, nakon 2 god pšonovo ako bude pogoršanje.pozdrav svim braniteljima ma gdje bili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možeš probati izaći na novu procjenu radne sposobnosti.

Ne bi ti nitko trebao u HZMO-u oduzeti tvoja stečena prava.

 

Ako imaš hrpu medicinske dokumentacije u kojoj piše da je zaista došlo do pogoršanja, nemaš se što plašiti.

 

Vidim imaš i stalno rješenje o statusu HRVI.

 

Nisam baš previše optimisičan glede povećanja omjera rat-mir ali ne možeš znati dok ne izađeš na komisiju.

 

Imaju i oni svoje interne naputke u HZMO pogotovo kada je procjena radne sposobnosti u pitanju, a svi znamo koliko su "teški" prilikom procjene..

 

A što se tiče revizije, to nitko ne zna što se može dogoditi, kada i kako.

 

Zakoni se mijenjaju kao brojevi na lotu.

 

I svakako ponesi (preslikaj) i predaj svu dokumentaciju od zadnje procjene radne sposobnosti, a ne samo onu unazad 6 mjeseci. Psihološko testiranje obavezno (ako se radi o PTSP-u).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija