Jump to content

volontiranje na sudu


aanaa

Preporučene objave

volontiranje bez rada mislim ako sam nezaposlena jel mogu otići na sud i volontirati 1,5 god i tako steći uvjete za polaganje pravosudnog,al mislim da bi to bilo predobro da bi se moglo...

tek sam diplomirala i vidim da ću teško naći posao u struci pa mi je to palo na pamet...

hvala vam na odgovorima i ako nešto novo saznaš,please javi! :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

volontiranje bez rada mislim ako sam nezaposlena jel mogu otići na sud i volontirati 1,5 god i tako steći uvjete za polaganje pravosudnog,al mislim da bi to bilo predobro da bi se moglo...

tek sam diplomirala i vidim da ću teško naći posao u struci pa mi je to palo na pamet...

hvala vam na odgovorima i ako nešto novo saznaš,please javi! :)

 

 

Upravo na to i ja računam, isto tek diplomirala,i iskreno se nadam da se može. e sad, prijateljica mi radi na Zavodu, kaže da bi trebalo se moći. Ali to nije stopostotno provjerena informacija... Tako da, ako nešto saznam, javim svakako :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

volontiranje bez rada mislim ako sam nezaposlena jel mogu otići na sud i volontirati 1,5 god i tako steći uvjete za polaganje pravosudnog,al mislim da bi to bilo predobro da bi se moglo...

 

Kolegice, kad bi se eventualno moglo volonterski odraditi staž za polaganje pravosudnog to onda svakako ne bi bilo ''volontiranje bez rada''. Radio bi se posao koji sada rade vježbenici, samo besplatno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

moguce je volontirati i pritom steći uvjete za polaganje drzavnog ispita, nisam sigurna za pravosudni... ukoliko budem imala vise info, javim :) i da, btw, stvarno objasni kako mislis volontiranje bez rada? :DD ako volontiras, onda valjda i radis :D

 

a tko treba/hoce platit doprinose? da bi tebi isao 1g radnog staža u knjižici i ujedno da imas uvijete za državni ispit?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

ajmo sad jednu drugu situaciju: četvrta sam godina Prava i htjela bih neko kraće vrijeme volontirati na sudu, ali bez potrebe da mi se računa pod staž. Samo mi je bitno steći neko iskustvo i popuniti životopis.

 

Odbili su me na par mjesta ili ignorirali moju molbu, no prije nekoliko godina imam prijatelje koji su tako radili.

Šta je sada?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da se ne ponavljaju stalno ista pitanja:

 

Na sudu je jedino moguće volintirat:

 

-nakon što se skupi min. 3 god rada u upravi ili na drugom radnom mjestu u struci, ali pod uvjetom da to nije rad u pravosuđu, a sve zato da se omogući stjecanje uvjeta za polaganje pravosudnog ispita. Npr. Radite 3 god. kao pravnik u gospodarstvu, po novom pravilniku o polaganju pravosudnog ispita morate 1g. na sud.

Podnesete zahtjev poslodavcu i sudu/ministarstvu pravosuđa da vam se to omogući. Običaj je da par puta tjedno po par sati budete na sudu u nakon 1g. Imate uvjete.

 

-druga mogućnost je u slučaju da program pravnog fakulteta propisuje obveznu praksu na sudu

 

I to je to u vezi volontiranja na sudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 11 mjeseci kasnije...

molim hitno pojašnjenje,

osoba radi u pravnoj služi u gospodarstvu već godinu dana sa diplomom upravnog pravnika i sad će diplomirati i visoku tj. kao mag. iuris. pitanje se odnosi na stjecanje uvjeta za izlazak na pravosudni tj. dali se njoj početak roka za izlazak na pravosudni računa od zaposlenja ili od kad dobije diplomu mag.iuris.

molim odgovor

unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Moje pitanje nije konkretno vezano uz ovu temu no čini mi se da bih ga mogao ovdje postaviti. Hipotetska situacija: Student 5. godine prava član je političke stranke X. Nakon završetka fakulteta želi raditi kao sudac. Budući da suci ne smiju biti članovi političkih stranaka, on se ispiše iz stranke nakon završetka fakulteta i naravno, prije prijave na bilo koji natječaj. Ima li njegova politička prošlost utjecaj na njegovo moguće imenovanje na mjesto suca?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
molim hitno pojašnjenje,

osoba radi u pravnoj služi u gospodarstvu već godinu dana sa diplomom upravnog pravnika i sad će diplomirati i visoku tj. kao mag. iuris. pitanje se odnosi na stjecanje uvjeta za izlazak na pravosudni tj. dali se njoj početak roka za izlazak na pravosudni računa od zaposlenja ili od kad dobije diplomu mag.iuris.

molim odgovor

unaprijed hvala

 

Ne može ja imam 12 g. iskustva na pravničkim poslovima kao upr. pravnik a lani sam diplomirala pa prema pravilniku nemam pravo tek od dana diplomiranja se računa 3 god. iskustva u javnoj ustanovi pa onda volontiranje na sudu uz rad.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija