Jump to content

Kupovina neuknjiženog stana


san_antonio

Preporučene objave

Htio bih kupiti stan koji dosad nije upisan u zemljišne knjige. Nalazi se u zgradi koja je izgrađena 1989.g., otkupljen je i svi ostali stanovi u toj zgradi su upisani u zemljišne knjige. Nakon smrti vlasnika, pa potom i većinskog nasljednika, prodedene su ostavinske rasprave iz kojih proizlazi da osoba A ima 60 %, osoba B 20%, a osoba C također 20% udjela.

Što mislite, da li bi bilo bolje napraviti ugovor(oko cijene smo se dogovorili cca 10% manja od tržišne), dati kaparu, te tek kad se oni uknjiže sa svojim udjelima kupiti od njih. Ili druga opcija, da ja njih sve isplatim i predam prijedlog za upis. Stan je već dugo prazan i sa isplatom bi stupio i u posjed. Da li većinski suvlasnik može podnijeti prijedlog za upis vlasništva i da li se upis može provesti bez njihovog prisustva. Ponajprije zbog toga što manjinski suvlasnici žive u inozemstvu. Da još napomenem da postoji usmeni dogovor izmežu osoba A, B i C da će osobama B i C pripasti točno određeni iznos koji je nešto manji od njihovog stvarnog odjela.

Ako imate neki savjet, bio bih vrlo zahvalan, jer bih baš volio kupiti taj stan ;)

Puno hvala na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako stan nije upisan u zemljišne knjige staj je nelegalan .

informiraj se koliko bi koštala legalizacija stana.

 

za taj novac možeš kupiti legalan stan i sa čistim papirima.

dali je stan i otplaćen (otkup po stanarskom pravu )?

 

puno nepoznanica.

 

uknjižba vlasništva trebala je biti po rješenju sa ostavinske rasprave .

javni bilježnik službeno dostavlja rješenje gruntovnici i po rješenju se vrši uknjižba vlasništva.

ako uknjižba vlasništva nije izvršena

nešto nije u redu.

provjeriti u gruntovnici.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kao što sam napisao, zgrada je izgrađena 1989. i za stan postoji sva papirologija, osim upisa u zemljišne knjige. jedini razlog zbog kojeg nije upisan je taj što nitko nikada nije podnio prijedlog za upis. nisam siguran na kakvu legalizaciju misliš, ako je ona koja uključuje plaćanje doprinosa, geodeta itd, mislim da nije potrebna za zgradu u kojoj su svi stanovi uknjiženi osim ovoga.

da, stan je otplaćen u cijelosti.

a ja sam baš zapeo za ovaj stan jer ima mnogo komparativnih prednosti :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija