Jump to content

Inkasatori i naplata kazne


ivo454

Preporučene objave

Prilikom otvaranja vrata, dvojica inkasatora su naguravajući moju kćer ušli u stan. Stan nije od kćeri, nego od stanodavca, u stanu je bio TV koje ona nije koristila. Naravno bez obzira na njene izjave da ne koristi TV, oni su je pod prijetnjom policije i sudskog progona prisili da, da svoje podatke, da bi joj napisali kaznu koju mora odmah platiti u iznosu 220 kn. Kaznu su napisali na njeno ime, a ne na stanodavca. koji je vlasnik stana i TV-a. Ako je kazna naplaćena protuzakonito, kako se može tražiti povrat novca?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hahahaha !

prisilit su je mogli samo tako da joj upere pištolj u glavu,prijete nožem (hladno oružje )

ili prijete da će nešto napraviti njenoj obitelji ako ne da svoje podatke i ne potpiše prijavu za rtv pristojbu.

ona je trebala pozvati policiju .

inkasatori nemaju pravo upadati u tuđi prostor i tražiti osobne podatke .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

njih s dva a ona je sama .

oni će potvrditi da su je ljubazno zamolili da ih pusti u stan ,što je ona učinila.

u stanu su zamjetili tv za koji se ne plaća pristojba

pa su ljubazno zamolili da im da svoje podatke ,potpiše prijavi i plati kaznu.

 

trebala je odmah pozvati policiju.

brzo bi se inkasatori izgubili.

zašto se boji policije ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li je nešto pod prisilom ili nije najbolja zna onaj koji je prisiljen.

 

Ako ona jest osjećala da su na silu upali u stan i zastrašivali je, najbolje bi bilo da je čim prije pozvala Vas odmah i/ili policiju, dok su ovi inkasatori još u blizini. Policija bi ih našla i ispitala, moguće i druge građane kojima su u tom vremenu upadali u stanove, te bi se pokrenuo odgovarajući postupak.

 

Ovako možda najbolje da razgovarate s odvjetnikom postoji li kakva mogućnost kaznenog progona, osporavanja tog potpisa i sl.? Ima li mogućnosti vidjeti kome su ti ljudi još ulazili u stanove u taj dan i koji bi mogli posvjedočiti njihov nasilni način...?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a da li je kazna naplaćena zakonski, odnosno ona nije vlasnica TV-a, ni stana.
To vam ne znam. Nadam se da će Vam odgovoriti netko tko je u tu problematiku dobro upućen.

 

Ja Vam mogu prenijeti što sam ja "dokučio" čitajući o tome po forumima, a Vi vidite možete li to iskorstiti u nekoj mjeri.

 

Ja mislim da to nije "kazna", već zaostaci pristojbe i da se smatra da se je ona "pogodila" s HRT-om koliko će zaostalih pristojbi platiti (kao, HRT joj je izašao u susret i pristao na takvu pogodbu, kako bi se izbjeglo suđenje). Pretpostavljam da ona to može ne platiti, čekati ovrhu, pa onda uložiti prigovor na ovrhu i ići na sud gdje će iznijeti svoje argumente zašto misli da nije obveznik pristojbe.

 

Koliko sam ja osobno ovako naučio po forumima, HRT na koncu na sudu prolazi dobro. Da biste se išli dokazivati s njima treba Vam dobar odvjetnik. Proguglajte malo "HRT pristojba", "RTV pristojba" i sl., posebno po ovom forumu ili na pravnom dijelu od forum.hr-a, da se upoznate.

 

Za nekakav sažetak ideje naplate pogledajte ovdje:

 

- http://www.iusinfo.hr/DailyContent/Topical.aspx?id=8603

 

Uglavnom, mislim da ste se nekada možda i mogli izvući na to da HRT nije mogao nikako dokazati da je netko vlasnik, ako taj to nije priznao. Sada se stvar temelji i na posjedu (ma što to bilo), pa i ne samo TV-a, nego bilo kakvog uređaja koji može primati radio ili TV signal (možda čak i računalo koje se može spojiti na Internet, jer HRT možete gledati i preko Interneta, ali nisam siguran). Dodatno na to treba znati i sudsku praksu. Također su tu inkasatori kao svjedoci (koji valjda s razlogom idu u paru). Čitao sam u novinama da su imali i štoseve u Splitu da su isli stubištem i svjedočili da su čuli program HRT-a kroz vrata - ne znam koliko je ta priča točna.

 

Mislim da ona može uvijek odjaviti taj TV ukoliko potpiše odjavnicu u kojoj pristaje da joj HRT opet ispostavi račun za pristojbu u slučaju da ona ne omogući HRT provjeru stvarnog stanja. Ima špranca na webu HRT-a, mislim.

 

I

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako vlasnik stana plaća pristojbu

treba samo napisati svojom rukom izjavu da je odnio tv iz stana.

ako vi plaćate rtv pristojbu

vaša kći koja je član vašeg kućanstva nije u obvezi plaćati pristojbu .

ako koristi uređaj koji je vaše vlasništv.

 

i drugi put pamet u glavu i nedavati svakom podatke i potpisivati kojekakve izjave,prijave itd.

 

HRT-u poslati izjavu (pismeno preporučeno i sa povratnicom ) da je vlasnik stana odnio svoj uređaj.

koristo uređaj roditelja za koji roditelji plaćaju pristojbu(ako plaćaju)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Meni je jučer na večer došao inkasator za provjeru da li imam Tv prijemnikl.No ja sam ga odjavila jer ga stvarno nemam.Zadnji mi je riknuo i nemam novaca za novi.Iščupala sam i antene od jada makar neznam zakaj jer istina bog tu i tam bi ga pogledala da ga imam a s druge strane program je bljutifuj.No čuo je internet i veli ali Vi imate Tv. Rekla sam mu da je to internet i naravno da ga nisam pustila u stan jer se nije ni predstavio ni legitimirao.U stan se može ući jedino sudskim nalogom za pretres stoga samo nek izvole.Pisala sam jučer HRT-u i odgovor je bio da će se sada naplačivati Tv makar nemate TV.Ma koja je to pljačka.Sve ludo od luđeg.Pa ja internet plačam i sad još da plačam Tv koji nemam Citat:Poštovana,

Vaš mail je prosljeđen na Odjel kontrole u čijoj je nadležnosti prijava i provjera neprijavljenih prijamnika.

 

S poštovanjem

RJ pristojba

Pa do kad će trajati pljačka u ovoj "LIjepoj našoj"?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
šta si se uopće obračala HRT-u. pismo se može tretirati kao priznanje daimaš rtv uređaj.

nemoj potpisati prijavu. bez potpisa na prijavi rtv uređaja prijava ne vrijedi .

ak potpišeš prijavu plaćaj pristojbu.

mene zanima budući da je hrt pokušava pod prijetnjom pokretanja prekršajnog postupka iskamčiti 240 kn i samim time ih uključiti u obveznike pristojbe, može li hrt prije okončanja prekršajnog postupka koji bi se vodio zbog neprijavljivanja prijamnika, slati uplatnice, a nakon toga u slučaju neplaćanja pokrenuti ovršni postupak tj. mogu li samo na temelju nepotpisanog zapisnika koji nije ni dan na uvid, niti je kontrolor stupio u stan, niti je mogao na bilo koji drugi način utvrditi postoji li prijamnik, pa samim time podaci o prijamniku su netočni u samom zapisniku? Gledajući ovako, a dosta ljudi je u ovoj situaciji čini mi se da je ishod mogućeg prekršajnog postupka poprilično izvjestan..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija