Jump to content

previsoka novcana kazna


viki_rebic

Preporučene objave

ovako... uhvacen sam sa 2.8g teskim jointom i 0.1g marihuane kad sam imao 17god odnosno bio sam maloljetan.. nedugo nakon sto sam napunio 18 stigao mi je poziv na sud na koji sam se odazvao u roku i svjedocio istinu i pokajao se itd itd.. u medjuvremenu sam bio na par dobrovoljnih testiranja (negativan)..

2-3 mjeseca nakon saslusanja sam dobio predsudu u kojoj sam proglasen krivim i odredjena mi je kazna u iznosu od 1200 kn te dodatni troskovi u iznosu od cca 1000kn...

sad me zanima dali imam pravo na smanjenje kazne uzevsi u obzir da sam student, losije imovinsko stanje, par negativnih testova....

vjerojatno ima slicnih tema ali nisam uspio pronac ni jednu

 

ps jos pise da je kazna u mjeri ublazena ali meni nije dovoljno posto mi je to prevelika svota..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...posjedovao opojnu drogu, cime je, postupajuci protivno odredbi iz clanka 3.stavak 1. zakona o suzbijanju zlouporabe opojnih droga (NN 107/01, 87/02 i 163/03) pocinio prekrsaj opisan i kaznjiv clankom 54. stavak 1. tocka 1. i stavak 3. istog zakona, na temelju koje zakonske odredbe i uz primjenu cl. 37 prekrsajnog zakona, se osudjuje na kaznu u iznosu od 1200kn...

temeljem cl 64 st 1 zakona o suzbijanju zlouporabe opojnih droga okrivljeniku se uz novcanu kaznu izrice ... temeljem cl 40 st1 u svezi cl 40 st3 PZ.a okrivljeniku se vrijeme za koje je bio uhican po P.P grada ima se uracunati u novcanu kaznu kao 300kn, tako da okrivljenika ima platiti jos 900 kn..

 

valjda ste vi razumili nesto od ovoga jer iskreno neznam sto drugo da napisem u vezi po kojem clanku sam kaznjen... ugl posjedovanje i nista vise..

 

hvala na vremenu i strpljenju ali molio bi hitan odgovor posto mi rok za zalbu istjece za 5 dana

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kažnjeni ste najmanjom mogućom kaznom, jer je po Zakonu minimalna kazna 5.000,00 do 20.000 kn.

Droga vam je oduzeta jer je oduzimanje obavezno.

Dakle izrečena vam je kazna od 1.200,00 kn, koja je umanjena za 300,00 kn, a iz razloga što ste bili uhićeni, pa se to računa kao plaćenih 300,00 kn novčane kazne, dakle imate platiti 900,00 kn novčena kazne i eventualne izrečene troškove postupka.

Odlično ste prošli!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
ovako... uhvacen sam sa 2.8g teskim jointom i 0.1g marihuane kad sam imao 17god odnosno bio sam maloljetan.. nedugo nakon sto sam napunio 18 stigao mi je poziv na sud na koji sam se odazvao u roku i svjedocio istinu i pokajao se itd itd.. u medjuvremenu sam bio na par dobrovoljnih testiranja (negativan)..

2-3 mjeseca nakon saslusanja sam dobio predsudu u kojoj sam proglasen krivim i odredjena mi je kazna u iznosu od 1200 kn te dodatni troskovi u iznosu od cca 1000kn...

sad me zanima dali imam pravo na smanjenje kazne uzevsi u obzir da sam student, losije imovinsko stanje, par negativnih testova....

vjerojatno ima slicnih tema ali nisam uspio pronac ni jednu

 

ps jos pise da je kazna u mjeri ublazena ali meni nije dovoljno posto mi je to prevelika svota..

 

 

Ja sam jučer dobio kaznu za posjedovanje..

..Počinio dijelo prekršaja iz članka 3. stavak 1. Zakon o suzbijanju zlouporabe opojnih droga (NN br. 87/02)

 

pa mu se temeljen odredbe članka 54. stavak 1. tocka 1. i stavak 3. istog zakona, a uz primjenu članka 1. Zakona o izmjeni zakona o suzbijanju zlouporabe opojnih droga (NN br 87/02) IZRIČE novčana lazna u iznosu 5,000,00 kuna..

 

umanjili su mi za 300 kuna vrijeme provedeno u policiji

 

Ja bi se sada u svakom slučaju žalio na visinu izrečene kazne, u biti bi zamjenio kaznu za dobrotvorni rad ako je to moguće.. jer mi je stvarno za 0,7g marihuane previše platiti 4,700 kn

 

Molim vas za savjet

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija