Jump to content

Remećenje javnog reda i mira


Pre-wannabe-drag

Preporučene objave

dakle, nas četvoro je nakon nekoliko sudskih raspravi optuženo jer smo dana 11.07. u 04:10 remetili javni red i mir na način da smo glasno razgovarali i smijali se, čime smo počinili djelo prekršaja iz čl. 13 Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira

 

odmah ide moje pitanje: ja sam čitao taj famozni članak 13 i nigdje se ne spominje da je zabranjeno pričati i smijati se na javnom mjestu, te stvarno mi nije jasna ova klasifikacija

 

 

e sad, događaj je slijedio otprilike ovako: nas četvoro smo sjedili na jednoj klupici koja je sa svih strana okružena stambenim zgradama na cca 30ak metara....poslana je anonimna prijava PU nekoj i došli su policajci i legitimirali nas...od nas četvoro jedna cura nije imala osobnu i ta osoba je je "davila" policajce pitanjima gdje izlaze i slično, te na kraju pitala dal će nas prijavit na što su oni rekli da neće. nakon što su nam policajci rekli da odemo doma mi smo se pokupili i otišli što je i navedeno u zapisniku...

 

za cca mjesec dana nas troje dobivamo poziv na sud, a četvrta cura koja je bila najglasnia isti ne dobiva....kod davanja iskaza jedan policajac govori kako je ta cura cijelo vrijeme šutila i da zato nije dobila prijavu, a drugi policajac govori kako je došlo do greške

 

e sad ne znam da li ima veze ova činjenica, ali iz ovoga proizlazi da jedan policajac laže, što suca nije dirnulo niti malo, već je on u svom obrazloženju presude naveo kako u potpunosti vjeruje policajcima

 

u zapisniku stoji kako gotovo svaki dan na tom prostoru stanari zovu policiju

u zapisnik je dalje ušlo to što su policajci izjavili kako je to specifičan prostor gdje se i najmanji glas jako čuje

 

zar to nije olakotna okonost za nas? mi normalno pričamo, a zbog prostora se normalan razgovor tretira kao glasan razgovor....na kraju krajeva od kad je zabranjeno pričati na glas i smijati se na javnom mjestu?

 

mi smo inzistirali da se ispita taj četvrti svjedok, on je pozvan na sud, ali se nije odazvao i sudac je zaključio raspravu i proglasio nas krivim

 

i za kraj nešto što je meni stvarno fascinantno.....sudska rasprava je bila oko 4 puta i prva tri puta je bila odgađana jer se jedan policajac nije pojavio...mi smo dobili 260 kn kazne i 500 kn sudskih troškova zbog toga što je bilo četiri javne rasprave

 

da se policajac pojavio iz dvadesetog puta da li bi mi morali svaki platiti po 3-4 000 kn sudskih troškova jer se on tek tada pojavio?

 

mislim da sam manje - više bitne stvari rekao....budući da mislimo raditi žalbu molio bi nekoga da mi odgovori kako sročiti tu žalbu, što navesti u njoj i da li imamo šanse bilo što izvući, a da nije novčana kazna...

 

hvala

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija