Jump to content

rok za slanje molbe na natječaj


loodsam

Preporučene objave

lijepi pozdrav,

 

zanima me što točno znači da se prijave na natječaj za posao podnose u roku od 8 dana od objave u nn? konkretno, ako je natječaj izašao 31.8., do kojeg datuma se može poslati prijava?

 

u natječaju je bilp navedeno sljedeće:

Pisane prijave na natječaj, s obveznim prilozima podnose se na adresu: xxx, s naznakom: »Javni natječaj u prijam xxx«, u roku od 8 dana od objave natječaja u Narodnim novinama.

 

moja prijava je predana u pošti 7.9., a dobio sam odbijenicu da prijava nije pravodobna jer je zaprimljena 11.9., a zadnji dan roka za pravodobnost je 10.9.

ima li mjesta za žalbu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Temeljem članka 72. stavka 2. Zakona o upravnim sporovima kad je podnesak upućen poštom preporučeno ili predan ovlaštenom pružatelju poštanskih usluga, dan predaje pošti, odnosno ovlaštenom pružatelju poštanskih usluga smatra se danom predaje javnopravnom tijelu kojem je upućen.

 

Ako je dan objave 31.8. zadnji dan je 8.9. . Oni su očito sebi "od oka" uzeli još dva dana, koliko treba pošti da pismeno stigne njima.

 

Dakle, ima osnova za žalbu, i obvezno u žalbi dostavite kopiju koverte ili kopiju drugog dokaza (potvrda o preporučenoj pošiljci) iz koje se vidi kada ste predali pošti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na brzom odgovoru

 

u odbijenici je čak navedeno da je moja prijava predana 7.9., no da su ju zaprimili 11., a da je rok bio 10.?!

no navedeno je i da sukladno stavku 3, članka 21 Zakona o službenicima i službenim namještenicima u lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi (NN 86/08, 61/11) nemam pravo podnošenja pravnog lijeka.. da li to znači da ne mogu podnijeti žalbu?

možda su glupa pitanja, ali zaista nisam u pravnoj branši :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi nemate pravo na žalbu na obavijest, ali biste trebali imati pravo na žalbu na Odluku o izboru kandidata (kada se izabere) jer se iste prema Zakonu treba dostaviti svim prijavljenima. E sada, pitanje je što bi oni smatrali "prijavljenima" na natječaj.

 

Tražite da vam dostave Odluku i u međuvremenu probajte podnijeti prigovor na njihovo postupanje temeljem članka 12. stavka 3. i 122. Zakona o općem upravnom postupku.

 

Čelnik tijela (gradonačelnik/župan/općinski načelnik) bi trebao o tome donijeti rješenje u roku od 8 dana, a na koje bi trebali imati pravo žalbe drugostupanjskom tijelu, a ako toga nema, onda pravo pokretanje upravnog spora (tužbe Upravnom sudu).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija