Jump to content

Naknada za izgubljenu dobit

zvonee
 Dijeli

Preporučene objave

Pozdrav

Neznam gdje bi stavio ovu temu ali evo da iznesem moj problem.

Bio sam zaposlen kod jednog poslodavca na mjestu zamjenika poslovođe i ja sam tebao zamjeniti poslovođu kad ode u mirovinu.U međuvremenu sam dobio otkaz ugovora o radu greškom poslodavca i nakon što je sud utvrdio da je otkaz bio ništavan poslodavac me vraća na mjesto zamjenika kako je sud odredio.

Pošto je moj poslovođa u međuvremenu dok sam ja bio pod otkazom otišao u mirovinu na njegovo mjesto je došao netko drugi.

Sad me zanima dali ja mogu tražiti od suda naknadu za izgubljenu dobit kako nisam poslovođa i koeficijent na plaću mi je manji od njegovog ,pošto sam dobio neopravdani otkaz greškom poslodavca ?

Koje je vaše mišljenje o tome i ako je meni još deset godina do mirovine dali mogu tražiti da mi se za tih deset godina isplati izgubljena dobit da razliki od plaće?

hvala

Dijeli na drugim stranicama

Problem koji ja vidim je da ne znam kako biste dokazali da ste trebali dobiti to radno mjesto, odnosno pretpostavljam da niste nikad niti imali sklopljen ugovor o radu za mjesto poslovođe?

Drugo, nema nikakve šanse da dobijete za budućih 10 godina tu razliku jer što ako biste Vi dali otkaz u narednih 10 godina/ili ako bi Vam poslodavac dao otkaz/ ili bi poslodavac propao isl.?

Dakle, nikako nije sigurno da biste Vi narednih 10 godina proveli na radu na tom radnom mjestu pa nema šanse za takvu naknadu.

Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

Dijeli

• Napravi novi...

Važna informacija