Jump to content

odvjetnik ne me loše (nikako) ne zastupa


lemax

Preporučene objave

Imam odvjetnika koji me vodi kroz parnicu. Namjerno razvlači i ne piše dopise sucu i ništa na ročištu ne govori šta smo se mi unaprijed dogovorili. Šta mi je činiti? Koje su cijene jednog izlaska na ročište?Meni je naplatila 420 eur.

Da li postoji mogućnost da odvjetnici otkažem daljnju suradnju i da se zastupam sama?

Hvala vam na pomoći.

Radi se o imovinskim odnosima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Normalno da možete odvjetnici otkazati suradnju ako niste s njom zadovoljni. Mislim da je vaša odvjetnica prekršila članka 41. kodeksa odvjetničke etike pa je osim s 420€ možete i počastiti prijavom Hrvatskoj odvjetničkoj komori. Na vama je da odlučite.

 

41. Odvjetnik je dužan posvetiti svu svoju stručnost i savjesnost zastupanju stranke i pružiti joj pravnu pomoć bez odgode i zastoja. Stoga odvjetnik prigodom preuzimanja zastupanja mora paziti na to da zbog preopterećenosti ne ugrozi pravodobnost, temeljitost i savjesnost obavljanja svoje dužnosti. Odvjetnik kojemu se obraća prevelik broj stranaka treba uputiti stranke drugim odvjetnicima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam odvjetnika koji me vodi kroz parnicu. Namjerno razvlači i ne piše dopise sucu i ništa na ročištu ne govori šta smo se mi unaprijed dogovorili. Šta mi je činiti? Koje su cijene jednog izlaska na ročište?Meni je naplatila 420 eur.

Da li postoji mogućnost da odvjetnici otkažem daljnju suradnju i da se zastupam sama?

Hvala vam na pomoći.

Radi se o imovinskim odnosima.

 

Poštovani,

 

svakako ako niste zadovoljni - mijenjajte odvjetnika, prebitne su to stvari da biste bili nezadovoljni. Dalje, ako Vam odvjetnica šuti na raspravi, Vi možete iskazivati, ne morate Vi šutjeti.

Cijena zastupanja ovisi o vrijednosti predmeta spora (otvorite Tarifu i vidite tarifni broj 7, tablicu).

 

Svakako se možete sami zastupati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija