Jump to content

ostavina


buki79

Preporučene objave

ovako,situacija je sljedeća.živio sam s bakom praktićki cijeli život. ona je umrla i dobio sam poziv za ostav. raspravu. baka nije radila oporuku. ona ima dva sina i unuka po trećem sinu koji je preminuo. usmenim dogovorom pred nekoliko godina dogovorili smo se da će to sve pripast meni i da slobodno ulažem u kuću. zadnjih nekoliko godina uložio sam 10000 eura na obnovu imanja.prošle godine zatražio sam da baka napiše oporuku gdje potvrdjuje naš usmeni dogovor,no tu su nastupili problemi jer se s time nije složio jedan od sinova. tu je došlo do neslaganja i mog preseljenja a oporuka nije na kraju napisana. ja kao laik za pravo razumijem da neću nasljediti ništa izuzev ako se moj otac ili stric ne odreknu svog dijela u moju korist. ja ćak nisam ni zainteresiran za tu soluciju, jer kupujem drugu kuću i to bi samo predstavljalo porezno opterećenje pri kupnji moje prve nekretnine, a nebi mogao raspolagati u cijelosti s tom kućom, kad će bit podijeljen na više dijelova,pa da to unovćim i nadoknadim novćane gubitke nastale ulaganjenm u to imanje. nego za neku vrstu novćanog obeštećenja u vrijednosti uloženog u obnovi imanja. da li je uopće jav. biležnik nadležan za tako nešto. sta da mapravim,ako mi može neko pomoći,hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija