Jump to content

Utvrđivanje prava vlasništva


PEKANA

Preporučene objave

Poštovani,

Prije 30 godina smo napravili kuću na dva kata zajedno s muževom sestrom.

Njezin suprug i ona su dali zemlju koju su prethodno kupili a suprug i ja smo podignuli kuću od temelja do krova ( bez unutarnjeg uređenja ). Slučajno smo saznali kako su se upisali kao vlasnici zemljišta i putem odvjetnice uputili mom sinu koju trenutno tamo živi dopis da se u roku 15 dana mora iseliti. Pokrenuli smo tužbu, sudac i geodet su izašli na teren i ispitali našeg jednog svjedoka ( prvi susjed koji je tamo živio u vrijeme gradnje ), koji je posvjedočio da smo to gradili zajedno i citiram da koliko on zna da smo mi većinu financirali. Izjava moje šogorice i njenog supruga je da su oni kupili tu neku staru baraku i nju nadogradili i da mi živimo u njihovom 30 godina. Suprug ima građevinsku dozvolu i račune za priključke za struju i vodu koju smo tada platili. Imamo još dva svjedoka koji su voljni svjedoćiti u našu korist da smo mi to zajednički gradili ali da baš ne znaju da su za gradnju utošena samo naša sredstav. Molim mišljenje koliko nam je svjedoka potrebno, tko će snositi troškove suda i kolike su nam šanse za ostavrivanje našeg prava na gornjoj etaži ( na kojoj smo živjeli do prije 2 godina a sada živi moj sin ), hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Postovana,manje je bitno koliko svjedoka predlozite,vec koliko ce sud pokloniti vjeru iskazu svjedoka,naravno da imate interes za tuzbu,kako ste vi podnijeli tuzbu te je stoga na vama teret dokazivanja.,ako vec suprotna strana tvrdi da je na tom mjestu bila nekakva baraka,vi se angazujte na prikupljanju dokaza cime ce te dokazati suprotno.Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija