Jump to content

vanbračna zajednica ?


ursulaxx

Preporučene objave

Poštovani

Djevojka mi je blokirala svu imovinu (osobni stan i teren u firmi na kojoj je sagrađen objekat )privremenom mjerom zabranom raspolaganja i prodajom nekretnina a moja firma se bavi istim te trazi polovicu svega .

Upoznali smo se 2007 godine a ja sam započeo gradnju višestambennog objekta 2005-2006 sa svim mojim sredstvima, i kreditima na parceli darovanom od roditelja ,bez niti jedne njezine uložene kune ,svo vrijeme ona je još od mene uzdržavana nije nikada platila nikakve režije, ona je studirala, i imala đeparac od roditelja za svoje studiranje,,radi tek od sada zadnjih cca godinu i pol ,,a svo vrijeme ja sam financirao egzotična putovanja, koristila je moje vozilo.

Sa novcem prodanih stanova kupio sam parcelu , koja sada glasi na firmu i započeo sam izgradnju objekta gdje ona traži polovicu, kao i na jednom stanu koji nije prodan, u kojem zivim od 2006,

nemamo nikakve predbračne ugovore osim :

prijavljena je na adresi tog stana od 12.2009, a za period od 2007 do 12.2009 ima neka uvjerenja o boravištu po 3-6 mjeseci godišnje,za koje ja nisam bio upoznat,u tom periodu bilo je i prekida veze do 3 mjeseca,,

Dali ona imapravo na polovicu sve moje stečene imovine a da nije uložila niti kune u te nekretnine ako je samo kuhala i lakirala nokte, i dali se to moze smatrati vanbračna zajednica

unaprijed zahvaljujem molim za što brži odgovor jer imam ubrzo 1 ročište na kojem bi se trebalo razgovarati jedino o nagodbi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vanbračna zajednica je zajednica neoženjenog muškarca i neudane ženekoja traje najmanje tri godine ili krače ako je u toj vezi rođeno djete.

ako imaš dokaze o prestanku zajednice ,dužini trajanja odvojenog života ,ponovnom početku veze

priloži ih sudu kao dokaz (podneskom ,pismeno)ili na raspravi

tražite da dostaljanje dokaza i očitovanje budu uvedeni u zapisnik.

 

za prijavu prebivališta ili boravka (za svaku godinu) potrebno je da vlasnik stana/kuće osobno u policiji da izjavu da prima osobu na stan.

izjava je potrebna i za suprugu koja nije u vlasničkom listu upisana kao suvlasnik.

ospori potvrde o boravištu (izjavi da su krivotvorene)

traži od suda da utvrdi istinitost potvrda (očitovanje policijske postaje koja je navedena u potvrdi )

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija