Jump to content

Minus u banci,sta ako ne platim?


anonimno

Preporučene objave

Danas mi je stigla prva opomena za dugovanje u PBZ-u,na tekucem racunu.Iznos je 2.800.00kn.U opomeni stoji da imam 8 dana da ga platim.Mene zanima kako se kamate obracunavaju,i sta dobivam stim da vratim par stotina kuna,i sto ako ne podmirim dug u tom roku?Dali vracanjem manjeg dijela novca mogu produziti rok,zelim uplacivati dio po dio.Molim vas pomozite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle imah slican slucaj no druga je banka

ali sam se uspio dogovoriti da mi minus ostave i da ga otplatim u roku 6 mjeseci, dakle,,dogovorite se osobno u banci

s pravne strane gledano oni su u pravu i obzirom na dana jamstva imaju ih pravo aktivirati,,mjenica,zalog ili slicno ili blokirati tj zapljeniti racun odnosno sav priliv

opet ovisi o ugovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Dakle,koje su pravne sankcije ako to ne platim u zadanom roku,posto nemam placu koju mi mogu zaposjest,ostaje policija?

 

Mogu tražiti ovrhu na cjelokupnoj imovini, a ne se samo ograničiti na plaću, a kako to ide preko suda, troškovi se uvećavaju i za zatezne kamate i za sudske pristojbe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I zanima me dali dobivam kakvo produzenje roka sa uplacenim dijelom duga?

 

nema ti tu ni zakona ni pravila, sve je stvar dogovora sa bankom... svakako se pokusaj dogovoriti, a uplata dijela duga ce zasigurno ici u prilog ozbiljnosti tvoje namjere da dug podmiris mirnim putem i bez nepotrebnog i skupog sudovanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nakon kaj sam prestala radit, naravno nakon nekog vremena mi je ukinut minus..ubrzo nakon toga su me nazvali iz banke i rekli mi da odem u banku kod osobnog bankara i da se dogovorim da otplatim dug u ratama.tak je i bilo..bez ikakvih problema.tak da vam je najpametnije da odete u banku i dogovorite se.mislim da je i njima u interesu da im platite ovak nego da se natezu po sudu sa vama

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija