Jump to content

Ovrha za placanje odvoza smeća


wallenar

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Moj otac je živio u kući koja je bila na mog pokojnog djeda gdje se uredno plaćao odvoz smeća. Naslijedio sam tu kuću 2012., ali u njoj nitko ne živi od očeve smrti 8\2010.

 

Otišao sam neki dan u čistoću da bi mi oni uručili jedan račun od 350kn (razdoblje 8\2010-12\2010) te drugi na 200kn (razdoblje 1\2011-3\2011), nakon tog razdoblja je ugovor raskinut jer nitko do danas ne živi u toj kući. Međutim uz te račune mi je također uručena i uplatnica za troškove ovrhe od još 222kn, sve na ime mog pokojnog oca. Ja nisam dobio nikakvu opomenu niti riješenje ovrhe.

 

Da li se može pravno išta napraviti da ne moram bar platiti troškove ovrhe za koju nisam bio obaviješten.

 

Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Glava sedamnaesta PREKID, OBUSTAVA I MIROVANJE POSTUPKA

Članak 212.

Postupak se prekida:

1) kad stranka umre,

2) kad stranka izgubi parničnu sposobnost, a nema punomoćnika u toj parnici,

 

tjekom ovršnog postupka trebalo je utvrditi da je ovršenik umro i prekid postupka.

ovršenik nije bio u mogučnosti iznijeti svoju obranu i isticati zastaru potraživanja.

zastara potraživanja naplate duga je godinu dana od dospjelosti svakog računa.

trebalo je pozvati nasljednike da preuzmu postupak.

dug nije tvoj i uputi čistoću da u sudskom postupku traže naplatu duga od nasljednika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav...i ja imam problem sa ovrhom. Naime, bila sam sudužnik suprugu za kredit . međutim, nezaposlena sam i nemam nikakvih primanja , suprugu su kasnile plače u firmi gdje radi i firma automatski nije uplačivala niti kredit po trajnom nalogu. Ovrhu su napravili na suprugov račun na kojem nije bilo dovoljno novaca ali i na moj račun i zablokirali ga te skinuli cca 380 kn sa računa , koliko je bilo na njemu . Da li mogu i smiju izvršiti ovrhu s obzirom da sam nezaposlena :(?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija