Jump to content

samovoljna zabrana majke vidjanje djece ocu


dleki21

Preporučene objave

Postovani legalisti

Imam par pravnih pitanja 'a isto tako vas molim za bilo kakvu pomoc

Naime radi se o sljedecem .Moja bivsa supruga mi onemogucava bilo kakav kontakt s djecom ,sto traje vec GODINU DANA ,nisan vidio niti cuo djecu sve moguce kontakte ona osporava ,zivi u B i H sa djecom,sudski se jos uvijek nismo rastali.Sudu u Sibeniku sam podnjeo zahtjev za privremeno skrbnistvo prije tocno 10 mjeseci,od tad se nista nije pomakelo s mrtve tocke,podnesena je i parnica za rastavu braka no nista se nedogadza odnosno nije jos uvijek pokrenuta parnica.Centar za socijalnu skrb ima odgovor jedan jedini "MI JU NEMOZEMO PRISILIT DA DOVEDE DJECU DA KONTAKTIRATE SA DJECOM"

pitanja

Tko moze prisilit moju "bivsu" suprugu da mi dozvoli kontakt s djecom?

Dali se samovoljna zabrana kontakta s djecom smatra psihickim zlostavljanjem Djece?

Koje mogu imat posljedice ako odem u BiH posjetit djecu bez njezinog odobrenja?

Kome se obratit U RH i BiH da mi omoguci vidjanje djece?

 

Doso sam do zida vise stvarno neznam kome da se obratim.

Medjunarodni sud ,odnosno prava djeteta po haskoj knvenciji to je stvarno smjesno proso sam i tu fazu,razocaravajuce.Nemogu vjerovat da nikoga nije briga sto djeca nemaju nikakve dokumente u toj drzavi, sto nemaju zdrastvenu zastitu,sto nemaju nikakva prava,Jednostavno imam osjecaj da su u cijeloj prici djeca zanemarena u potpunosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U slučaju vašeg djeteta riječ je o klasičnom emocionalnom i zdravstvenom zlostavljanju od strane majke, gdje se preseljenje djeteta koristi kao sredstvo kako bi se dijete otuđilo od oca.

Vi morate ići u nekoliko smjerova, jedan je da požurujete početak sudske rasprave na kojoj ćete zatražiti donošenje privremene mjere kojom se dijete povjerava vama, na način da ćete obavijestiti Ministarstvo pravosuđa, Upravu za organozaciju pravosuđa dopisom u kojem se pritužujete na rad suda, a drugi smjer s obzirom da nemate nikakvih informacija o djetetu, te ako je dijete odvedeno bez vaše dozvole, onda je riječ o otmici djeteta, pismenim putem obavijestiti policiju i nadležni centar za socijalnu skrb.

Nemojte mi samo odgovarati da ste sve to napravili jer pismenim putem komunicira se sa nadležnim institucijama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija