Jump to content

Privatna tužba prema !!!!!!!


alkoholiCAR1

Preporučene objave

Evo ovako stvari stoje.Mama mi je danas isla u dućan i poskliznula se je na mokri pod u dućanu.Slomila je ruku.Sad mene zanima dali je moguce podici privatnu tužbu u smislu novčane naknade? I di se prvo treba otic kada se pokrece privatna tužba.? Dali mi za to treba odvjetnik ili ne, i kolko bi odvjetnik koštao.? Molim da mi netko odgovori.Hvala!!

uređeno: od burn
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

radi se o odvornosti za štetu od opasne stvari jer je sklizak pod opasna stva što znači da tuženik odgovara po načelu objektivne odgovornosti odnosno olakšana je pozicija tužitelju jer tada postoji pravna predmnjeva o uzročnoj vezi između štetne radnje i štete vi morate dokazati da je šteta nastala u svezi s štetnom radnjom a tuženik se može osloboditi u potpunosti ili djelomično ako dokaže da štetna radnja nije u uzročnoj svezi s štetom i druge tkz. ekskulpacijske razloge, no to je stvar ipak stručne pomoći, bitno je u kakovim cipelama je bila osoba koja je pala, je li bila upozorena i kako na opasnost itd.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija