Jump to content

Porez na drugu nekretninu


Mladen-

Preporučene objave

Pozdrav,

 

procitao sam malo prethodne postove, ali jos uvijek nemam jasan stav o tome sta se desava ili ne desava :-) sa osobađanjem od poreza u mom slucaju, pa trazim pomoc.

 

Naime, moja zena ima stan koji je kupila 2005. godine prije naseg braka i bila osobodjena placanja poreza na prvu nekretninu. Stan je cca. 40 m2. Zbog uskorog prosirenja obitelji za jos jednog clana, kupili bi drugi stan od cca. 90m2. Pitanje je da li mi mozemo biti oslobodjeni od barem dijela poreza prilikom kupnje druge nekretnine...u zakonu stoji da clanovi uze obitelji ne smiju imati u posjedu nekretninu ili nekretnine cija je ukupna zbrojena povrsina jednaka, veca ili do najvise 10m2 manja od povrsine gradjevine koja se kupuje...

 

to bi znacilo da bi cak i mogli dobiti nekakvo oslobodjenje ili sam sve krivo shvatio...zahvaljujem na odgovorima

 

LP Mladen

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

 

procitao sam malo prethodne postove, ali jos uvijek nemam jasan stav o tome sta se desava ili ne desava :-) sa osobađanjem od poreza u mom slucaju, pa trazim pomoc.

 

Naime, moja zena ima stan koji je kupila 2005. godine prije naseg braka i bila osobodjena placanja poreza na prvu nekretninu. Stan je cca. 40 m2. Zbog uskorog prosirenja obitelji za jos jednog clana, kupili bi drugi stan od cca. 90m2. Pitanje je da li mi mozemo biti oslobodjeni od barem dijela poreza prilikom kupnje druge nekretnine...u zakonu stoji da clanovi uze obitelji ne smiju imati u posjedu nekretninu ili nekretnine cija je ukupna zbrojena povrsina jednaka, veca ili do najvise 10m2 manja od povrsine gradjevine koja se kupuje...

 

to bi znacilo da bi cak i mogli dobiti nekakvo oslobodjenje ili sam sve krivo shvatio...zahvaljujem na odgovorima

 

LP Mladen

S obzirom da je vaša supruga već stekla pravo na oslobođenje od plaćanja poreza na promet nekretnina, više ne možete tražiti oslobođenje, bez obzira na okolnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija