Jump to content

Što kad nasljedstvo zabunom ode nekom drugom?


Blair24

Preporučene objave

Pozdrav!!

Molim vas za savjet ako netko zna što činiti.

Moj djed je bio ratni zarobljenik i imao je pravo na naknadu od Vlade RH. Umro je 2003., njegovi nasljednici( moj otac, stric i teta), su raspodijelili imovinu i zatvorili račun u banci. Znači račun zatvoren 2003.g. Ove godine 2012., nas obavijeste iz Vlade RH da je 2004.g. isplaćena djedova naknada na njegov račun.(Vlada je prvo mislila da nam nisu isplatili ali su ipak pronašli da su isplatili zaostali dio te su nas zbog toga kontaktirali). A kako mi taj novac nismo dobili, odlazimo u banku gdje je djed imao račun. I nakon brdo razgovora sa bankom, ona nas obavijesti da je novac isplaćen njegovim nasljednicima. Samo što navedeni ljudi nisu moj otac, stric i teta. nego neki deseti, ljudi koje mi ne poznajemo i nemamo nikakve veze s njima. Dijeli nas jedino zajedničko prezime. Banka je pogriješila. I što je nama sada činit.Prošlo je 8 godina.

Unaprijed zahvalana

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,banka je mogla izvrsiti isplatu novca samo na osnovu rjesenja o nasljedjivanju s klauzulom pravomocnosti,te je nejasno na osnovu kakvog pravnog akta je banka utvrdila da je isplatu izvrsila ostaviteljevim nasljednicima,iz cega proizilazi da je iskljuciva odgovornost banke,a samim tim je nastao obvezno pravni odnos izmedju vas i konkretne banke.Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija