Jump to content

Fiducijarni dužnik - Vlasnik Banka


galaxy

Preporučene objave

Poštovani,

 

molim Vas hitno za pomoć. Naime, korisnik sam auto-kredita u banci i redovito plaćam anuitete, međutim korisnik vozila (ne vlasnik, jer je banka vlasnik) koristi moje vozilo i jednostavno ga ne vraća. Da li ovim putem mogu auto slobodno doći i uzeti k sebi bez bojazni policije ili pravno trebam tužiti banku (jamca platca - fiducijarnog dužnika) kako bi mi vratio vozilo. Molim Vas hitno odgovor jer u banci su mi rekli kako sam moram otići po vozilo te da nitko nije vlasnik dok ne podnesem zahtjev za brisovnicu nakon otplate kredita. Da li imam pravo na svoj automobil koji mi je doslovno otuđen??!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo; morate znati u kojem ste pravnom položaju u odnosu na vozilo. Ako ste fiducijanat - osoba koja je svoje pravo vlasništva prenijela na banku - privremeno radi osiguranja tražbine banke, onda Vam pripadaju ona prava iz tog pravnog posla.

Zatim, taj "korisnik" trebao bi imati razlog po kojem koristi vozilo. Ugovor, sporazum, što god a da ima to pravo.

Sve bi to moglo biti vidljivo iz sporazuma o osiguranju koji ste sklopili sa bankom. Eventualno, i nekim drugim sporazumom koji ste sklopili sa "korisnikom".

A kako se radi o nizu okolnosti koje se ne mogu vidjeti iz ovog kratkog teksta, najbolje je da se obratite odvjetniku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija