Jump to content

financijski leasing (kupovina automobila) - obrt


Iva Ivić

Preporučene objave

Pozdrav,

moooolim za veliku pomoć. Riječ je o obrtu (dohodaš u sustavu pdv-a) kojem se i po novom zakonu pdv priznaje 100% (taxi) ostali troškovi također vezani uz korištenje osobnog automobila.

Kupljen je osobni automobil na fin.leasing na 3 godine (36mj).

Dobili smo račun od leasing kuće:

vrijednost objekta leasinga: 107.920,00

osno.za pdv: 107.920,00

pdv(25%): 26.980,00

ukupno: 134.900,00

___________________________________

 

Uplatili smo 40% učešća 53.959,97 kn i za to nismo dobili nikakav dokument niti se igdje spominje na ovom računu koji sam gore navela.

 

 

 

Zanima me: kako knjižim kupovinu tj.taj račun od leasinga, kako vršim amortizaciju, te da li taj dio za učešće također i kako trebam prikazati, i kako ću knjižiti rate kada mi budu dolazile mjesečno??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Račun knjižite u URA u ukupnom iznosu i zatvarate sa plaćanjima prvo sa ovim učešćem od

53.959,97 kn, a dalje sa mjesečnim otplatama. Na računima ili obavijestima za plaćanje koje

ćete dobivati od Leasing kuće više neće biti iskazan PDV, ali neka Vas to ne zbunjuje, vi ćete

pretporez priznavati u dijelovima mjesečno pri otplati glavnice, a kamata naravno ide u trošak. Amortizaciju obračunavate na vrijednost vozila znači 107.920,00 x 20%, srazmjerno

broju mjeseci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija