Jump to content

Prebrza voznja - pravo na opomenu


givooo

Preporučene objave

Pozdrav,

Urucena mi je kazna od 500 kn + 100 kn troškova zbog prebrze voznje, ograničenje je bilo 50kmh, moja brzina oko 80 i nesto.

Stvar je u tome sto me policajac mogao pustiti sa opomenom ako nisam kažnjavan unatrag 2 godine, ali nije... Nije zato jer sam priznao da imam jedan prekršaj koji jos nije pravomocan jer sam uložio žalbu na isti. Riječ je bila o voznji pod utjecajem alkohola prije 8mj (1,10 promila) i taj slučaj jos nije riješen, tj nisam dobio nikakav dopis jos od predaje žalbe na isti.

Sada me interesira da li da se žalim na ovu zadnju kaznu, na racun toga da sam mogao dobiti samo opomenu jer nisam kažnjavan unatrag nekoliko godina, ako uzmemo u obzir da prekršaj zbog alkohola jos nije pravomocan ?

Napominjem da su mi od dobivanja vozacke prije 10 god ovo jedine dvije kazne i da sam uzoran vozač, te da nikada nisam kažnjen zbog prebrze voznje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Također moram spomenuti da sam ovo sve o prošloj nepravomoćnoj kazni rekao prometnom policajcu koji je me je zaustavio. On je rekao da nije siguran da li me moze pustiti sa opomenom te da mora provjeriti sa šefom. Tada je radio vezom kontaktirao svoju postaju i receno mu je da napise kaznu...

Isto tako u svojoj vozackoj karijeri apsolutno nikada nisam pušten uz opomenu.

Hvala svima na pomoci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemate "pravo" na opomenu.

 

Vjerovatno mislite na upozorenje, ne postoji nikakav propis kojim je policajac obvezan uzdati upozorenje, policija je vlast, vlast uvijek nešto može a ne mora, a to upozorenje policajac ne mora dati.

 

Postoje policajci koji nikad ne izdavaju upozorenja, samo kazne.

 

Postoje policajci koji izdavaju upozorenja kad god to mogu, a kazne samo kad se mora.

 

Postoje policajci koji ne znaju bi li jedno ili drugo.

 

To to ste naletili na ovog trećeg ne znači da imate "pravo" na to.

 

Pišite prigovor i tražite od suda tu opomenu.

 

I za njih vrijedi priča o vlasti kad nešto mogu ili moraju odnosno neće ili ne moraju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija