Jump to content

Croatia osiguranje mi pokušava naplatiti štetu


SimpaSimpa

Preporučene objave

Poštovani,

 

da li Croatia osiguranje ima pravo potraživati naplatu u ovome slučaju i da li se ima svrhe braniti?

 

Prije 10-tak godina moj prijatelj je automobilom udario pijanog pješaka 1,1 alkohola na neosvjetljnom kolniku (20 km/h). Pješaku ništa nije bilo, on nije čak htio zvati ni policiju ni hitnu, a kamoli tužiti mog prijatelja, ali kasnije je navodno potraživao osiguranje (zamišljene ozljede glave itd kako to već ide).

Uglavnom pješak je bio full pijan dok je moj prijatelj imao 0,6 alkohola (u to vrijeme je bilo dopušteno 0,5 alkohola).

 

Mog prijatelja su samo jednom zvali na sud u svojstvu svjedoka, i to je bilo to, a sada nakon deset godina mu se javilo Croatia osiguranje, i potražuju ga 50.000 kn što su isplatili pješaku.

U dopisu mu obrazlažu da ga je sud proglasio 80% krivim, a pošto je bio pijan, njegovo osiguranje ne vrijedi i mora sve bezpogovorno platiti.

 

Molim savjete,

 

unaprijed zahvalan,

 

SimpaSimpa

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zar on nije primio presudu ?

kad je osiguranje i temeljem čega isplatilo osiguranje ?

za odgovor je potrebno više korisnih informacija .

ako nije bila policija kako se zna koliko promila je imao prijatelj ?

temeljem čega je pokrenut sudski spor.

nemože sud svjedoka proglasiti krivim .

ako je bio okrivljen za nešto trebao je dobiti tužbu i nakon završetka spora presudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mislim da je moj prijatelj (vozač) sam zvao policiju, znam da treba više podatka, budem sve provjerio pa ću napisati.

 

Ispričavam se unaprijed, jer i sam raspolažem šturim informacijama, no postavio sam ovo pitanje na forumu, jer je moj prijatelj jedan od onih revnih dobrih i siromašnijih građana (otac dvoje malodobne djece, opterećen kredom i s nezahvalnim i klimavim radnim mjestom) koji se užasno boje bilo kakvih sudova u strahu od dodatnih troškova i drakonskih kamata.

 

A i uz sve to savjetovao se s odvjetnikom koji je nekad radio u Croatia osiguranju, te mu ovaj kaže da nema nikakve šanse osim eventualno da mu smanje dug itd.itd.itd no to sve skupa mi ne zvuči onako...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija