Jump to content

Ugovor o radu, valjanost aneksa


Ivana-A

Preporučene objave

Poštovani,

molim za pomoć pri tumačenju zakona. Naime, u 3 godine, sam skupila 8 Ugovora o radu, od toga je nesto aneksa. Radila sam do nedavno na neodredjeno u jednom privatnom poduzecu.

1. )Situacija koje me zanima:

1. 2009. potpisujem ugovor o radu na nedredjeno

2. 2010. potpisujem novi ugovor o radu na nedoredjeno (kojime su izbacili neke članke)

3. 2012. poslodavac donosi dva aneksa, no medjutim oni se vezuju za ugovor o radu iz 2009. (ignoriraju noviji iz 2010.)

da li su aneksi valjani? odnosno, da li mi je zbog aneksa valjan ugovor iz 2009. ili 2010.?

Poslodavac je traljav, stoga u svakom Ugovoru postoji barem jedno krsenje zakona.

2.) Jedna od stavki koju ne razumijem i koja me muci iz ugovora iz 2009. je sljedeca:'' Povrat imovine- nakon prestanka ugovora o radu radnik mora poslodavcu predati sve dokumente koje je primio od poslodavca prilkom zapisnika o primopredaji te sve dokumente o poslovanju poduzeca''. Naime, moj radni odnos je zavrsio sa ovom tvrtkom, te se premisljam da li da ih prijavim drzavnom inspektoratu, jer su krsili moja prava i ugovore o radu uzduz i poprijeko. Zbog ovog clanka, a koji pripada ugovoru iz 2009., da li moram paziti kod davanja dokaza i iskaza Inspektoratu. Po ovome sto tu pise, ja ne smijem nista posjedovati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija