Jump to content

Povratak u agoniju!


što reci

Preporučene objave

Poštovani,

 

Usred sporazumnog razvoda sam za koji je druga strana potpisala papire.Nemamo zajedničke djece i kuća u kojoj živim spada pod posebnu imovinu jer je nasllijeđena prije braka.Suprug je prije 10 dana izašao iz kuće sa autom i ( skuterom za koji ja plaćam kredit) a kupljeni su u braku.Isto tako adaptacijski kredit za kuću je na mom imenu.Ništa od njega ne tražim niti auto niti skuter .Međutim on od mene traži određenu sumu novca da ga isplatim ili da mu plaćam podstanarstvo iako je zaposlen.U protivnom, prijeti da će se vratiti u moju kuću.Molim Vas za odgovor na koji način da se zaštitim od njega jer ga ne želim natrag u kuću ,što mogu pravno učiniti i da li on ima pravo na to.

Puno hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kuća je tvoja i ko ti može zabraniti da promjeniš bravu na vratima .

pismeno (preporučeno i sa povratnicom ili da na kopiju pismena ovjere primitak) u policiju dostaviti dopis zbog brisanja brisanja bivšem koji više ne živi na toj adresi.

 

podnijeti tužbu za utvrđivanje i podjeli bračne stečevine (ne zastarjeva).

sve što ste stekli u braku je bračna stečevina koja se djeli.

ne tražiš od njega

zato on traži i nada se da će dobiti .

traži svoje pa će biti ajmo se dogovoriti.

 

ako i proda skuter i auto morat će platiti .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Najnovije ;

Danas mi se prijeti da mu moram isplatiti novac ili plaćati podstanarstvo u protivnome on se vraća u moju kuću. Ja sam ga u MUP-u odjavila sa moje adrese, tako da se vratiti ne može. Ali mi je rekao ako ga ne isplatim da on se ipak onda neće razvesti. Obzirom da je sporazumni razvod potpisao i u ponedjeljak sam ga predala na sud, može li on ipak kada dođemo pred sud izjaviti da se predomislio i da ne želi razvod. Zaista se bojim tog scenarija, pa Vas molim odgovor; može li on to izvesti ili je samim potpisom na zahtjevu to gotova stvar?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije od uticaja to što on ne želi razvod .

nemate djece i postupak ide brže .

samo te ucijenjuje .

podnesi tužbu za utvrđivanje i podjelu bračne stečevine .

bit će pitomiji.

 

prijetnje snimo (ako možeš) i prijavi policiji.

ako provali u kuću policiji prijavi provalu i uznemiravanje.

 

nije prijetnja ako kaže da će se vratiti u kuću ili neće pristati na razvod braka

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija