Jump to content

Dodjela skrbništva nad mldb djetetom, u slučaju raskida izvanbračne zajednice


Usagi

Preporučene objave

Molim za pomoć, naime, prijateljica je raskinula izvanbračnu zajednicu prije malo više od godine dana i sa malodobnim djetetom preselila u svoj rodni grad. Otac djeteta ostao je živjeti u Zagrebu. Dijete i majka su prijavili promjenu prebivališta u Pula, gdje trenutno žive. Molim Vas, ako mi možete pomoći kako bi izgledala tužba/zahtjev za dodjelu skrbništva nad malododbnim djetetom, koje dakle, više od godine dana, živi s majkom.

 

To joj je ujedno i potrebno radi pokretanja tužbe/zahtjeva za određivanjem visine alimentacije. Otac, naime ne uzdržava dijete, to je tek u nekoliko posljednjih mjeseci počela raditi majka oca djeteta, sama na svoju ruku.

 

Unaprijed zahvaljujem. :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako to da se roditelji nisu dogovorili oko legitimnih prava djeteta: susreti i druženja sa drugim roditeljem, te oko uzdržavanja?

 

Evo njen citat:

"Pa iskreno, nismo se dogovarali jer nije dosad bilo potrebe za tim...

Sin je provodio praznike kod tate, kad god sam ja isla u zg, dofurala sam sina, oko tog nije bilo problema.

Za alimentaciju je trebalo nesto poduzeti ranije, ali tu je moja greska jer nisam htjela raspigat oca djeteta jer sam znala da ce se to na djetetu odrazit..."

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija