Jump to content

Zastara i novi zakoni


controle

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Ne znam jeli ova tema u prikladnom podforumu, ako nije onda nek admini je prebace u neki drugi podforum ili spoje s prikladnim topicom.

 

2009, u trecem mjesecu sam zaradio prekrsajnu prijavu "remecenje javnog reda i mira", 1200 kn.

27.05.2009- mi je uručena doma plava kuverta s rješenjem i uplatnicom. Kaznu nisam platio, isto tako nisam se ni žalio niti išta drugo.

 

Pošto sam čuo za novi zakon o "zastari" zanima me kakva je situacija sada. Da li još postoje zastare ili ne? Trebam li očekivati sudski poziv za izvršenje kazne u zatvoru?

Inače u rješenju mi je pisalo "ukoliko se kazna ne plati u roku godine dana, onda ce se ona naplatit prisilno u roku 2 godine."

 

Evo sad je već prošlo više od 3 godine i 6 mjeseci, i dalje ništa. Da li je nastupila zastara ili ne? Treba li očekivat poziv za izvršenje kazne u zatvoru?

 

Molio bih da neko odgovori ako može, jako mi je bitno jer se uskoro spremam na put, pa da me iznenadi nešto ili spriječi.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija