Jump to content

Pravo kao branitelj?


mins

Preporučene objave

ima pravo šutiti i trpiti u državi za koju su se borili.

oni protiv kojih su se borili ostvarili prava na stan il obnovu.

poso,dječiji dodatak ,naknadu štete i plaće itd.

Šta tražiti dalje kad te branitelji sa statusom rvi ne priznaju kao branitelja,a to sam na ovom forumu doživio.Ako nemaš rvi nemaš nikakva prava i nitko te nepodržava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ica38.

očito je da si pogrešno shvatio

samo opisujen situaciju kakva je

branitelji su branili i obranili ovu državu da bi svima bilo bolje

prvo njihovoj djeci ,njima ,njihovoj rodbini i prijateljima.

kome je u ovoj državi bolje .samo političarima i lopovima .

oni koji su se borili za ovu državu su zaboravljeni .

od branitelja neka prava imaju samo ranjeni ,povređeni ,oboljeli ,sa statusom HRVI

ja i vjerujem i mnogi nisu razmišljali o "privilegijama " ako je privilegija izgubiti sina,oca ,djete,biti ranjen ,bez djelova tijela ,u kolicima ,oboliti

ali kakve političare biramo tako nam i je.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ica38.

očito je da si pogrešno shvatio

samo opisujen situaciju kakva je

branitelji su branili i obranili ovu državu da bi svima bilo bolje

prvo njihovoj djeci ,njima ,njihovoj rodbini i prijateljima.

kome je u ovoj državi bolje .samo političarima i lopovima .

oni koji su se borili za ovu državu su zaboravljeni .

od branitelja neka prava imaju samo ranjeni ,povređeni ,oboljeli ,sa statusom HRVI

ja i vjerujem i mnogi nisu razmišljali o "privilegijama " ako je privilegija izgubiti sina,oca ,djete,biti ranjen ,bez djelova tijela ,u kolicima ,oboliti

ali kakve političare biramo tako nam i je.

...i brinu samo da više neopterete proračun a nije im bitno kakojaki primaju naknade koji su kriminalno dobili ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ica38.

očito je da si pogrešno shvatio

samo opisujen situaciju kakva je

branitelji su branili i obranili ovu državu da bi svima bilo bolje

prvo njihovoj djeci ,njima ,njihovoj rodbini i prijateljima.

kome je u ovoj državi bolje .samo političarima i lopovima .

oni koji su se borili za ovu državu su zaboravljeni .

od branitelja neka prava imaju samo ranjeni ,povređeni ,oboljeli ,sa statusom HRVI

ja i vjerujem i mnogi nisu razmišljali o "privilegijama " ako je privilegija izgubiti sina,oca ,djete,biti ranjen ,bez djelova tijela ,u kolicima ,oboliti

ali kakve političare biramo tako nam i je.

A kakav je privilegij kad djetetu nosiš tenisice šusteru da ih krpa,neznam,mislim da je mojoj djeci draže da sam uz njih,ali sam 100 puta razmišljao kakav bi lagodan život imali da sam ja poginuo u ratu.pa bi žena ljepo imala pristojnu mirovinu sa kojom bi uzdržavala dijecu,sa vremenom bi se naviknuli da me nema i ok.Jel ovo za šta smo se borili,jesam za ovo dao brata,da nakon 20godina staža u firmi završim na burzi bez lipe,jel ovako država vraća,nešta je uniforma značila u ratu,a sad ako nisi HRVI kao da si cjelo vrijeme bio Njemačkoj.A nemislim na tebe "bovu"kad kažeš da sam pogrešno shvatio,to je bila druga tema na ovom forumu.Kroz rad u firmi sam gušio stres u sebi,pokoja tabletica i smirim se sad kad sam na burzi drugačije je,a zbog toga brak mi trpi,18 godina sam u braku,ali žena me ne kuži,neshvaća,jedino kolega koji je bio u Pumama u mirovini je jer je ranjen,on me shvaća i ja nega pa se tako napričamo nas dva i posle mir,sve me to počinje gušit i smeta mi,posebno kad te neprizna netko tko bi te trebao shvaćati,umara me sve to.Al bice bolje.

Lp

Ivica

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 1 godina kasnije...

Micopuma, ovo je istina kakvi dolaze na počasni pokop, 2 puta sam vidio vlastitim očima, nažalost riječ je bila o članovima moje uže obitelji.

Svaki vojnik je imao drugačiju uniformu (mislim na izlizane boje) a časnik pre-predugačko odijelo. Obavili su to toliko traljavo i na brzinu da je bilo užas gledati. Bolje da nisu ni došli nego da su zastave poslali poštom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

za "mins"- nažalost pripadnici HVO-a( kao što sam i sam) imaju ista prava -ali kao i četnici. U RH čim ti vide HVO glava ih zaboli, i kažu ti da prava tražiš u BiH. što i imalo logike da svi naši HVO zapovjednci nemaju hr mirovine , da poginuli HVO nemaju HR mirovine, da ranjeni i zatočeni (po Ugovoru) nemaju mirovine.

zato tvoj otac ako nije ostvario nikakva prava u BiH, moj savjet je;

kopiraš Spomenicu Dom. rata , odličja Oluja , ljeto 95, itd. i podneseš zahtjev za status hrvatskog branitelja u RH. Dobićeš odbijenicu od ministarstva bran., odbit će ti žalbu, odbit će ti tužbu na Upravnom sudu, ali ćeš 99% dobit na Ustavnom sudu RH jer se radi o najobičnijoj DISKRIMINACIJI HVO-a u RH. trajat će 5-6 godina ali ne košta te ništa. Sve drugo (bez ustavnog suda ) je mlaćenje prazne slame.

Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija