Jump to content

dozivotno uzdrzavanje,tuzba CZSSa


ivana b

Preporučene objave

pozdrav svima,ovako moji su nasljednici dozivotnog uzdrzavanja,medjutim CZSS ih trazi povrat naknade koju su isplacivali osobi koja je bila dozivotno uzdrzavana,naime 04.09.2003g se uvelo u vlasnicki list da se ubiljezuje ugovor o dozivotnom uzdrzavanju,26.07.2004g upisuje se trazbina czss,ostvarila je pravo naknade 02.04.2003 od CZSSa,medjutim,osoba s kojom smo potpisali ugovor o dozivotnom je izjavila pred sudom prilikom sklapanja ugovora da nema nikakva dugovanja prema nekom niti da je kuca opterecena necim,niti je tad pisalo u vlasnickom opterecenje,niti se znalo jer smo zivjeli u odvojenim kucanstvima,zivimo na podrucju od posebne drzavne skrbi od 1000kn opskrbnine vojne,muz i zena nezaposleni,uzdrzavana je takodje na istom podrucju zivjela,nije imala nikakvih primanja,sad nakon smrti centar trazi da se vrati isplacivana naknada,mi nemamo novca to isplatit,oni su se prekasno upisali u vlasnicki,dali mi ne moramo to vratiti njima,vrijednost nekretnine je manja od iznosa koji potrazuju,molim za pomoc vas strucnjaka,hvala unaprijed...ps.jos nije prosla ostavinska...oni tvrde da smo mi nasljednici i da moramo vratiti isplacivane naknade,a u ugovoru je navedeno da nasljedjujemo nekretninu.........a iznos uzdrzavanja mjesecno je puno veci od onog sto su oni davali,s njima nije imala nikakav ugovor da im to ostavlja u zamjenu za tu naknadu...........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako ste nekretninu stekli ugovorom o doživotnom uzdržavanju niste nasjednici.

ugovor o doživotnom uzdržavanju je dvostranoobvezan ugovor.

to je kao da ste kuću kupili a umjesto novca platili ste radom i brigom (uzdržavanje) uzdržavanoj osobi

primateljica doživotnog uzdržavanja je bez vašeg znanja tražila i pomoć centra.

nikako nemojte priznati dug .

niste nasljednici i niste dužni vračati dug umrle osobe

koja je se zadužila bez vašeg znanja.

niste dužni vračati dugove uzdržavane osobe osim ako je to navedeno u ugovoru.

centar je znao za ugovr a nastavili su isplaćivati socijalnu pomoć korisnici.

 

niste nasljednici i niste dužni centru vratiti iznose socijalne pomoći .

ali možete centru prepustiti nekretninu itražiti da vam plate za uzdržavanje primateljice uzdržavanja.

u svakom slučaju temeljem ugovora o doživotnom uzdržavanju možete podnijeti zahtjev za upis vlasništva (gruntovnica),priložiti smrtni list i ugovor ,platiti sudsku pristojbu (250,00 kn).

poreznoj morate prijaviti upis vklasništva po ugovoru

radi određivanja poreza (iako ga nemana PPDS) ali udare žig oslobođeno laćanja poreza.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija