Jump to content

Kolike su šanse za smanjenje alimentacije


SUNRISE08

Preporučene objave

Molim za savjet;

naime mojoj bivšoj supruzi određena je alimentacija za nase zajedničko dijete(koje živi samnom)u iznosu od 823,00kn,tad je dijete imalo 6g(sada ima 10)

njena plačanja alimentacije bila su neredovita pa sam jednom čak pokrenuo i ovrhu nad njenom plačom

sada je prije nekoliko mjeseci ostala bez posla,na burzi je i prima naknadu od 1100kn te je prestala plačati alimentaciju a usto i podigla tuzbu u kojoj trazi da joj sud smanji alimentaciju sa 800 na 500kn

zanima me ako netk oima iskustva kolike su zapravo šanse da sud donese rješenje u njenu korist i smanji alimentaciju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To što je netko bez posla ne oslobađa ga obveze uzdržavanja.

Iz mog iskustva male su šanse za smanjenje alimentacije, ali kako u ovim predmetima je izrazito selektivan pristup nadležnih institucija, postoji mogućnost i za tako nešto.

Ukoliko bi se to dogodilo, bio bi vam zahvalan ako biste mi poslali takvu presudu, anonimiziranu prema pravilniku Vrhovnog suda, kako bi pomogao ostalim roditeljima većinom očevima koji su tražili u sličnoj situaciji smanjenje alimentacije, a nisu uspjelu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po logici stvari, bilo bi za očekivati da uz redovita mjesečna primanja od 1.100,00kn i tome nalik imovinsku sliku dođe do smanjenja na tih 500,00 a nakon ponovnog zaposlenja bi vama ostala ista takva prilika u ime djeteta tražiti povećanje tog iznosa.

 

Razlog tome jest da zaposlenje zadnjih godina ne raste na obližnjoj krušci čekajući samo da ga tko ubere, a nije baš ni takva situacija da svatko tko želi ima priliku ostvariti prihod koji mu je potreban pa "sram ga bilo jer mu se ne da", već bi pri procjeni mogućnosti roditelja trebalo procijeniti "mogućnosti", "njegove".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gringo da slazem se ako je netko bez posla to ga ne oslobađa plačanja odnosno uzdrzavanja svog djeteta.

Jer ako sam bez posla onda si nemogu priuštiti kutiju cigareta dnevno,odlaziti na pramenove,odlaziti na zivu muziku i slč..nego su mi na prvome mjestu djetetove potrebe.

iako je dijete zdravo ne znaci da nema neke određene potrebe i troškove vezane za školu i slč(jer majka navodi kako je dijete zdravo pa nema nekih posebnih potreba)

a isto tako ako sam bez posla nemogu doma sjediti i izležavati se čekajući da mi doma netko dođe i pita ćuj dal bi ti možda htjela radit,znam ljude i zene koji su dok nisu dobili "pravi"posao odlazili čistiti tuđe wc-e i koješta drugo....

no,to je već tema za neku drugu rubriku,uglavnom rado ću ti poslati presudu kad bude gotova

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

ako nema nekretnine u čijem stanu ili kući živi.

kako plaća najam stana.

prijava u Općinsko državno odvjetništvo da ne plaća alimentaciju.

kad osijeti da joj prijeti zatvor možda počne izvršavati svoju obvezu.

 

ili uzdržavanje tražiti od bake i djeda, ako su živi.

ili zahtjev za isplatu alimentacije podnijeti u Centar za socijalnu skrb

50% za 6 mjeseci

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nema ništa na svoje ime jer živi sa roditeljima koji imaju kuću i auto,primanja su im od poljoprivrede

znam i za to da se može traziti uzdrzavanje od djeda i bake

znam i za privremeno uzdrzavanje od czss-a

ali jednostavno više nemam živaca niti snage jer gdje god dođem svi nesto traze svoje,svud se nešto mora plačati,čekati.........

na czssu me traze da najprije pokrenem ovršni prijedlog(iako neznam na što)pa onda da s time dođem k njima....

ne plaća mi se odvjetnik ponovo jer i za ovaj postupak što me tužila za smanjenje alim. neznam kad ću vidjet novac što sam plačao svog odvj.tako da....

možda da još pričekam da se milostiva udostoji naći neki posao pa preko fine pokušat da joj naplate dugovanje....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Razmišljajući o cijeloj ovoj svojoj situaciji i natezanju s bivšom oko njenog neplačanja odnosno nedoprinošenja uzdržavanju našeg zajedničkog djeteta odlučio sam ipak biti čovjek i ponuditi joj još neke opcije.

Naime kako mi se neda plačati usluge odvjetnika i raznih drzavnih službi,samoinicijativno sam sročio Opomenu svojoj bivšoj navodeći u istoj kako je pravomočnom presudom dužna određenim iznosom pridonositi uzdržavanju djeteta,a što ona ne čini već nekoliko mjeseci,dao sam joj jedan određen vremenski period kao rok do kada treba uplatiti zaostale alimentacije i to samo taj određen iznos bez kamata te kao dodatnu opciju pružio joj mogučnost sporazumnog dogovora oko obročnog otplačivanja tog duga.

U opomeni sam nadalje napomenuo kako ću o njenom oglušivanju iste biti primoran sve prijaviti državnom odvjetništvu pa neka je oni dalje kazneno gone.

Eto opomena spremna za slanje, iako poznavajući svoju bivšu niti ove ponuđene opcije njoj neće predstavljati baš ništa,očekujem daljnji razvoj situacije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po logici stvari, bilo bi za očekivati da uz redovita mjesečna primanja od 1.100,00kn i tome nalik imovinsku sliku dođe do smanjenja na tih 500,00 a nakon ponovnog zaposlenja bi vama ostala ista takva prilika u ime djeteta tražiti povećanje tog iznosa.

Ovako bih i ja presudio da sam nadležan. Po mojem poimanju pravde, zaposleni i nezaposleni čovjek nije u istoj poziciji.

 

S druge strane, da npr. imam nešto bolja primanja, ne bih se previše zamarao oko toga plaća li drugi roditelj ili ne nego bih djetetu troškove platio sam, dok se drugi roditelj sam ne aktivira...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovako bih i ja presudio da sam nadležan. Po mojem poimanju pravde, zaposleni i nezaposleni čovjek nije u istoj poziciji.

 

S druge strane, da npr. imam nešto bolja primanja, ne bih se previše zamarao oko toga plaća li drugi roditelj ili ne nego bih djetetu troškove platio sam, dok se drugi roditelj sam ne aktivira...

 

Naravno da nije isto zaposlen čovjek i nezaposlen,ali razlika je u tome sjediti doma i češkati onu stvar ili traziti posao.

A što se tiče uzdrzavanja djeteta samo da se zna da i dok smo bili u braku zena nije imala nikakve financijske obaveze ni prema djetetu ni prema kući,sve je dobila na gotovo,a tako sam se i nakon razvoda nastavio brinuti o djetetu ne čekajući njenu alimentaciju,jer po njoj bi dijete slabo kakalo.

Eto ispričavam se na prostim izrazima ali samo da dočaram stvarn usituaciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija