Jump to content

Pauk odnio propisno parkirani automobil


IvanST

Preporučene objave

Pozdrav,

nadam se da postam na ispravnom mijestu.

Prije 4 dana u Splitu mi je pauk odnio automobil zbog poziva vlasnika automobila kojeg sam navodno zagradio. Stvar je u tome što sam mu ja u momentu mog parkiranja ostavio dovoljno mijesta(a bio sam ispred njega u slijepoj ulici u kojoj je on bio posljednji u uglu) te su se bocni automobili zamijenili uzrokovajuci problem. Pauk "me" odnio a ja sam otišao po automobil gdje mi je uručena uplatnica na 340kn koju "moram" platiti kroz 8 dana neovisno na moguću žalbu.

Inaće sam u vrlo teškoj financijskoj situaciji tako da plaćanje pauk kazne za automobil parkiran po propisima bojim se ne dolazi u obzir...

Što mogu oćekivati,koje su moguće sankcije prema meni te što da napišem u žalbi?

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slijedi ovrha i troškovi ovrhe.

 

Slijedi prekršajni postupak zbog nepropisnog parkiranja koji može završiti supletornom kaznom zatvora od 3 dana.

 

Nemam ideju što svrsishodno napisati u žalbi za pauka, a zbog nepropisnog parkiranja nitko nije utvrdio identitet osobe koja je izvršila tu protupravnu radnju.

 

Temu premještam u prekršajni forum.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zagradio čovjeka u slijepoj ulici i to naziva propisnim parkiranjem,

 

da, slažem se:

Zvuci mi bas nekako hrvatski...

 

Slobodan razmak je propisan na 4 metra do suprotnog ruba ceste, da je taj razmak bio veći nitko pametan ne bi posadi pauka izdao nalog za premještanje vozila, a niti bi taj čovjek zvao da je ne znam kakav loš vozač.

 

Sve novčane kazne makar bile i one minimalne ukoliko se ne plate mijenjaju se kaznom zatvora od 3 dana, one veće od 900 kuna su 4 dana i dalje po 1 dan za svakih novih 300 kuna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U prethodnom postu sam obrazlozio razlog zbog kojeg je bilo nemoguce napustiti parking zagradjenom vozilu. Krivac je treca osoba koja se parkirala na 5 cm udaljenosti od istog i to se vidi na slici. Moj automobil je bio na cca 1-1.5m dok su svi ostali oko 20cm udaljeni jedni od drugih.

Svakako hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija