Jump to content

Žalba na Optužni prijedlog


Puppeteering

Preporučene objave

Aha , tek nakon presude ...

 

Eh sada da poblize opisem situaciju , pa da vidimo dali ima smisla opce se zaliti , ili da se pokunjim i platim , da nebi bilo dodatnih troskova .

 

Kaznjen sam sa 5,000 kn , i oduzimanjem vozacke na 12 mj , to je taj "Optuzni prijedlog", radi voznje pod utjecajem alkohola , 2,09 promila (kako i zasto bih zadrzao za sebe jer mi je neugodno pricati o tome , bio sam u recimo emocionalnom krahu , brodolomu , depresiji itd...)

 

Vanredno studiram u Požegi , ja sam inace iz Osijeka , tako da bi mi oduzimanje vozacke predstavljalo problem

Nisam zaposlen vec 2 godine

Zivim sa majkom koja ima mirovinu od 1,700 kn

 

Dali mogu traziti smanjenje novcane kazne , iako mislim da je ovo minimum 5-20k , na vrijeme oduzete dozvole ?

 

Ne mislim uzimati odvjetnika , jer se osjecam krivim i priznajem prekrsaj u potpunosti

Zadnji puta sam kaznjavan zbog alkohola prije 7 godina

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sada treba čekati što će doći sa suda.

 

Kazna je 5.000 do 15.000 kuna ili zatvorska do 60 dana.

 

Može doći prekršajni nalog na 5.000 kuna, a može doći i poziv.

 

Ukoliko dođe prekršajni nalog na 5.000 kuna obavezno pisati prigovor na njega u kojem treba navesti da izričito priznajete svoju grešku, da vam je žao i da nećete nikada više, na spominjati ništa prije 7 godina, tražiti manju kaznu, tražiti oslobađanje od troškova postupka i priložiti sve dokaze kojima ste se branili na nemate novaca.

 

Na to sud može novčanu kaznu umanjiti na 1.700 kuna.

 

Ako dođe poziv na sud ispričati istu priču i sa sobom donijeti iste dokaze.

 

Ukoliko se ne poriče prekršaj uvijek se isplati žaliti jer sud ima zabranu povećanja iznosa kazne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dosao mi je zajedno s time poziv sa suda

 

da moram doci na prekrsajni sud 30.10 , za 7 dana jel , na glavnu raspravu , ali u njemu ne navode iznose kazne , samo u optuznom prijedlogu .

 

Ponijet cu onda svu potrebnu dokumentaciju , samo da pitam dali da nosim nekakvu pisanu zalbu ili obrazlozenje tamo , ili cu to usmeno iznijeti na sudu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija