Jump to content

Prijavljen na 1400kuna puno radno vrijeme??


Moriaty

Preporučene objave

Prijavljen sam na HZZ i tražim posao u struci gdje ako čovjek ima sreće plaće su dobre.

Dakle nedavno me kontaktirala firma za posao.

 

Nađem se s čovjekom u njegovom uredu.

Ima brdo mladih zaposlenih tamo i jedino što čujem od njih 6-7 kako skupljaju podatke drugi mladih po Hrvatskoj radi zaposlenja, "jel ovaj poslao životopis, jer ovaj živi tamo..."

 

Prođem s gospodinom do nekog ureda i sjednemo na razgovor, sve super ja mu odgovaram, on očaran kako sve imam što mu treba, on bi mene na stalno, itd, itd.

 

Dogovorimo se da dođem odmah u slijedeći ponedjeljak na radno mjesto i pitam za probni rok, kaže kako hoćeš vjerujem da znaš sve to, može minimalan (jedan dan).

 

E sad čovjek je meni ponudio minimalnu plaću pazi ovo:

1400kuna.....

 

Priča je da ako bude posla i ako napravim posla 10 000 ili 15 000 kuna, pola je moje.

Razumijem to ako firma ima posla ti radiš zarađuješ za firmu i tako za sebe ako firma nema posla ne radiš ti i firma nema za isplatiti ti lovu.

 

ALI ČEKAJ MALO

 

meni tu nešto smrdi.

 

Ako je minimalac 2800 kuna negdje (ako se dobro sjećam) kako on meni može reći da jedan mjesec će mi isplatiti 1400 kuna?? A vjerovatno bi se to i dogodilo prvi mjesec jer "firma" razmišlja veliko ima neke projekte na webu a ne vidim niti jednu referencu niti jedan glas da stvarno išta ide tim smjerom.

 

Naime isti gospodin me kontaktira prije ovog razgovora 10 mjeseci prije. Tada je ponuda bila 1600 kuna i odbio sam jer je posao koji sam radio trenutno išao dobro.

 

Da li netko ima ideju o ćemu se to radi?

I da li on krši neki zakon kada mi nudi 1400 kuna a zna se koliki je minimalac.

 

Ne želim prijaviti već želim pojašnjenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija