Jump to content

Izvršenje zaštitne mjere


vlabo

Preporučene objave

Prije mjesec dana sam zaustavljen od strane policije zbog vožnje pod utjecajem alkohola, uručili su mi samo prekršajni nalog (bez uplatnice) i rekli da će mi stići poziv sa suda. Do sada još ništa nisam dobio od suda ali mi je stigla obavijest od policije o izvršenju zaštitne mjere zabrane upravljanja vozilima B kategorije koja će biti evidentirana u IS MUP-a HR od dana primitka te obavijesti.

Mene zanima kako je moguće da mi izreknu zaštitnu mjeru bez pravomoćne presude/riješenja suda i mogu li se žaliti na to? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U uručenom prekršajnom nalogu je stajala uputa o pravom lijeku, propustili ste pravo na prigovor.

 

U istome postoji pubrika u kojem se potvrđuje primitak prekršajnog naloga i uplatnice, a koja je vjerovatno uredno potpisana.

 

Na osnovu pravomoćnosti prekršajnog naloga policija evidentira zaštitnu mjeru zabrane upravljanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moglo je tako da ste predali prigovor na vrijeme.

 

Sada nemate druge nego izdržati tu kaznu, ona glasi na onu kategoriju vozila kojom ste upravljali, a ako imate još koju kategoriju položenu u vozačkoj dozvoli možete slobodno upravljati tom kategorijom vozila, dakle, možete upravljati mopedom ako ste bili s autom i obratno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija